Najlepšie kombi na trhu? Mercedes odhalil terénnu Triedu C All-Terrain

FOTOGALÉRIA
Vydané Text: 

Ak sa vám doteraz páčili terénne vyhotovenia prémiových kombi, ale taká Trieda E vám prišla príliš drahá, Mercedes teraz prišiel s cenovo dostupnejším modelom založeným na Triede C. **Pohon všetkých kolies 4MATIC** dostáva už v štandardnej výbave, teda nejde iba o estetické vylepšenia, ako to je zvykom pri „terénnych“ vyhotoveniach v neprémiovom segmente. Po vizuálnej stránke si pritom C All-Terrain zachováva svoju eleganciu a moderný charakter, úpravy pripravené pre necesty sú zapracované triezvo, bez zbytočných pútačov pozornosti. Pohon 4MATIC novej generácie na prednú nápravu zasiela do 45 percent výkonu motora, na zadnú nápravu 55 percent. Napriek tomu je podvozok vo verzii All-Terrain vyšší až o 40 milimetrov v porovnaní s konvenčným kombi Triedy C, čo je hodnota, ktorá je evidentná už na prvý pohľad. C All-Terrain štandardne stojí na pneumatikách s rozmermi 225/55 R 17, , dispozícii budú aj rozmery 245/45 R 18 a 245/40 R 19. Na 19-palcových diskoch je svetlá výška vozidla vyššia ešte o jeden milimeter naviac. Dizajny diskov majú byť pre verziu All-Terrain exkluzívne. Okrem toho je o štyri milimetre dlhší, vo výsledku meria 4 755 mm. Zväčšila sa aj šírka o 21 mm na finálnych 1 841 mm (hodnota bez spätných zrkadiel).
Batožinový priestor má solídnu kapacitu 490 až 1 510 litrov, umožňuje komfortné elektronické funkcie prostredníctvom funkcie EASY-PACK, chrbtové operadlá zadných sedadiel možno sklopiť na tri časti v pomere 40:20:40. Medzi ďalšie terénne odlišnosti patrí výrazná maska chladiča, špeciálne nárazníky, simulovaný kryt podbehu vpredu aj vzadu a obloženie podbehov kolies v matnej tmavosivej farbe.
### Štandardne elektrifikovaný pohon Jednou z motivácií ku kúpe majú byť aj špeciálne jazdné režimy. Popri tradičných režimoch ECO, COMFORT, SPORT a INDIVIDUAL sú tu k dispozícii aj aj OFFROAD a OFFROAD+ s DSR (asistent zjazdu z kopca). Zatiaľ čo základný režim OFFROAD je určený do mierneho terénu, OFFROAD+ si má poradiť s tým náročnejším a členitejším terénom. Mercedes-Benz Triedy C All-Terrain bude k dispozícii buď s benzínovým alebo naftovým motorom. V benzínovom variante je použitý nový štvorvalcový benzínový motor (M 254) s integrovaným štartovacím generátorom druhej generácie (ISG). Na krátky čas je možné výkon spaľovacieho motora elektricky zvýšiť až o 15 kW. Aj naftový variant má mild hybridný pohon. Štvorvalcový vznetový agregát (OM 654 M) je vybavený integrovaným štartovacím generátorom druhej generácie a 48-voltovým elektrickým systémom. Aj v naftovom vyhotovení Trieda C dokáže plachtiť s vypnutým spaľovacím motorom, čo má dodatočne znižovať spotrebu priamo počas jazdy, teda nielen pri rozjazdoch.
Spraviť z Triedy C crossover má zmysel. Veď od roku 1982 automobilka predala celkovo 10,5 milióna exemplárov týchto vozidiel, pričom z novej generácie sa za prvé tri mesiaca predaja zarezervovalo už 50-tisíc kusov. Takto vyzerá udržateľný zákaznícky dopyt. Čo dodať, tešíme sa na redakčný test, ktorý nám snáď Mercedes-Benz ponúkne už čoskoro.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.