DACIA sa definitívne mení: nové logo, znak, korporátna identita aj stratégia

Značka Dacia začala svoju veľkú transformáciu tým, že zverejnila svoje úplne nové logo.
Vydané , zverejnil

DACIA má nový logotyp aj znak

Páči sa vám spôsob, akým značka DACIA momentálne komunikuje s verejnosťou? Používa pekné fotografie a štandardný dizajnový koncept nielen vo svojich reklamách, ale aj katalógoch, brožúrach, na banneroch v predajniach a vôbec všade inde. Toto sa po novom zmení.

Dacia v rámci svojej transformácie podstatne upravuje vizuál, a to od základu. Nový grafický formát sa do praxe zavedie postupne, počnúc týmto mesiacom. Definitívnu vizuálnu podobu, a teda novú vizuálnu a korporátnu identitu značky, by sme mali spoznať počas roku 2022.

Inzercia

Advertisement

Podľa slov automobilky ide dokonca o novú kapitolu v jej histórii.

Nový logotyp automobilky je štylizovaným nápisom DACIA s ostro navrhnutými písmenami, ktoré budia dojem šípiek. Tento logotyp sa po rozdelení stáva novým znakom značky Dacia, ktorý sa bude objavovať na volantoch a predných kapotách áut. Je tvorený písmenami DC tak, že mierne prekrývajúce sa vyzerajú ako štylizované písmeno X.

Vľavo aktuálne používaný znak a logo značky DACIA, vpravo nový logotyp a nový znak. Na autách sa objaví od roku 2022

Okrem samotného logotypu a znaku sa menia aj farby typické pre Daciu. Zatiaľ čo doteraz sme sa strávali s farebnou schémou modrej a bielej, po novom to bude **zelená khaki**. Farebnú paletu vizuálov a reklám potom budú dopĺňať prírodné farby tmavá khaki, piesková a červená terracota, ale aj výraznejšia oranžová a jasná zelená. Skrátka, namiesto vizuálneho dojmu modernosti sa Dacia po novom orientuje na evokovanie prirodzenosti, spätosti s prírodou či terénom, outdoorovými aktivitami.

Na samotných automobiloch sa nové logo začne objavovať od druhej polovice roka 2022.

### Aký máte názor na nové logo Dacie vy? Páči sa vám jeho vzhľad a filozofia?

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.