DACIA sa definitívne mení: nové logo, znak, korporátna identita aj stratégia

Značka Dacia začala svoju veľkú transformáciu tým, že zverejnila svoje úplne nové logo.
Vydané Text: 

DACIA má nový logotyp aj znak

Páči sa vám spôsob, akým značka DACIA momentálne komunikuje s verejnosťou? Používa pekné fotografie a štandardný dizajnový koncept nielen vo svojich reklamách, ale aj katalógoch, brožúrach, na banneroch v predajniach a vôbec všade inde. Toto sa po novom zmení. Dacia v rámci svojej transformácie podstatne upravuje vizuál, a to od základu. Nový grafický formát sa do praxe zavedie postupne, počnúc týmto mesiacom. Definitívnu vizuálnu podobu, a teda novú vizuálnu a korporátnu identitu značky, by sme mali spoznať počas roku 2022. Podľa slov automobilky ide dokonca o novú kapitolu v jej histórii. Nový logotyp automobilky je štylizovaným nápisom DACIA s ostro navrhnutými písmenami, ktoré budia dojem šípiek. Tento logotyp sa po rozdelení stáva novým znakom značky Dacia, ktorý sa bude objavovať na volantoch a predných kapotách áut. Je tvorený písmenami DC tak, že mierne prekrývajúce sa vyzerajú ako štylizované písmeno X.
Vľavo aktuálne používaný znak a logo značky DACIA, vpravo nový logotyp a nový znak. Na autách sa objaví od roku 2022
Okrem samotného logotypu a znaku sa menia aj farby typické pre Daciu. Zatiaľ čo doteraz sme sa strávali s farebnou schémou modrej a bielej, po novom to bude **zelená khaki**. Farebnú paletu vizuálov a reklám potom budú dopĺňať prírodné farby tmavá khaki, piesková a červená terracota, ale aj výraznejšia oranžová a jasná zelená. Skrátka, namiesto vizuálneho dojmu modernosti sa Dacia po novom orientuje na evokovanie prirodzenosti, spätosti s prírodou či terénom, outdoorovými aktivitami. Na samotných automobiloch sa nové logo začne objavovať od druhej polovice roka 2022. ### Aký máte názor na nové logo Dacie vy? Páči sa vám jeho vzhľad a filozofia?
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023