Renault končí s R.S., ale nie so športovými autami: Nový názov dáva zmysel a poteší všetkých auto-moto fanúšikov

Značka Renault informovala o tom, že jej divízia športových modelov R.S. prechádza historickými zmenami.
Vydané  Text: 

Značka Renault informovala o tom, že jej divízia športových modelov R.S. prechádza historickými zmenami. **Renault Sport (R.S.)** síce končí ako názov, ale nie ako koncepcia – nové športové modely značky Renault sa odteraz budú volať Alpine (Alpine Cars), čo je značka dobre známa všetkým. Zmena v názve sa stáva platnou od 1. mája 2021 a jedná sa o jednu zo súčastí strednodobého plánu **[Renaulution](https://www.autoviny.sk/novinky/121994/vidite-dobre-toto-je-novy-renault-5-znacka-sa-vracia-k-staremu-dizajnu-ale-v-modernej-uprave)**. „Divízia Renault Sport Cars a Renault Sport Racing sa spojili do jedného subjektu pod značku Alpine. Alpine prináša vierohodnosť autentickej značky, schopnosti špecializovanej výroby, technické majstrovstvo a mediálny záujem spojený s pretekmi Formula 1. Tieto komponenty prinesú značke Alpine ešte vyššiu trhovú hodnotu práve v spojení so športovými vozidlami,“ uvádza slovenské zastúpenie značky Renault vo svojom vyhlásení.
Renault Megane R.S. a Alpine A110
### O značke Alpine Spoločnosť Alpine, ktorú v roku 1955 založil Jean Rédélé, sa v priebehu rokov presadila svojimi športovými vozidlami vo francúzskom štýle. V roku 2017 značka predstavila nový a historicky dôležitý model A110, športové auto verné nadčasovým zásadám spoločnosti Alpine v oblasti kompaktnosti, ľahkosti, agility a radosti z jazdy. V roku 2021 je vytvorená Alpine Business Unit, ktorá sa stáva sa značkou venovanou inovatívnym automobilom skupiny Renault a ktorá ťaží z dedičstva a know-how svojho historického závodu v Dieppe, ako aj z technických znalostí tímov Alpine Racing a Alpine Cars.

Vidíte dobre, toto je nový Renault 5. Značka sa vracia k starému dizajnu, ale v modernej úprave

Značka Renault pripravila prekvapenie. Stavila na retro vzhľad áut a plánuje ich predstaviť štrnásť do štyroch rokov.
Pokračujte na ďalší príspevok »Výrazný facelift

Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov.

   Nový Spring zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu. Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
 • SERVIS

  Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?