Aktuality

Mitsubishi nezaháľa: Outlander novej generácie a vylepšenia pick-upu L200

Mitsubishi Outlander patrí medzi vozidlá, ktoré sme vždy testovali s radosťou. Nie je to obyčajné auto, ale úžasný stroj s moderným pohonom, ktorý v ideálnej miere kombinuje apel praktické každodenné použitie s modernými technológiami. Naše testy Outlanderov si môžete prečítať kliknutím na nasledujúce odkazy (článok pokračuje pod odkazmi):

Prečítajte si aj:


Test Mitsubishi Outlander 2.0 MIVEC 4WD: Pokojný kovboj

Majo Bóna


TEST: Mitsubishi Outlander 2.0 MIVEC CVT - Auto pre skutočných chlapov!

Martin Šebesta


Nová generácia Mitsubishi Outlander bola oficiálne ohlásená v dňoch, keď aj iné automobilky predviedli nové verzie svojich automobilov rôznych kategórií, ako Nissan Qashqai, Honda HR-V, Porsche 911 GT3, Lancia Ypsilon či Citroën C3 Aircross.

Táto nová verzia Outlandera sa už na slovenský trh nedostane formou oficiálneho importu a zrejme nebude k dispozícii ani pre európskeho zákazníka ako takého. Preto sú aj zverejnené oficiálne fotografie lokalizované do Severnej Ameriky. Po spustení predaja v Severnej Amerike v apríli bude nasledovať expanzia do zvyšku sveta.

Na tamojších trhoch žne Outlander veľké úspechy, od roku 2002 si tam zákazníci zakúpili až 2,6 milióna exemplárov. Aj v Európe však Outlander PHEV patril k najobľúbenejším plug-in hybridom.

Z technického hľadiska zaujme využitie 2,5-litrového benzínového motora a elektronicky ovládaného pohonu všetkých štyroch kolies 4WD s kontrolou všetkých kolies S-AWC (Super All wheel control). Nejedná sa o hybrid, ale výrobca avizuje zvýšenie účinnosti v porovnaní s predchádzajúcou generáciou 2,6 percenta a zvýšenie maximálneho výkonu o 8,9 percenta. Interiér v bielom vyhotovení pôsobí priam luxusne a okrem vylepšeného infotainmentu ponúkne aj funkcie pre asistovanú jazdu MI-PILOT či head-up displej.

Novinky pre Slovensko

Aj pre slovenský trh má ale Mitsubishi pár prekvapení. Oboje sa týkajú modelu Mitsubishi L200.

Ako prvú vec slovenský import avizuje predĺženú záruku na 7 rokov alebo 150 000 kilometrov. Pick-up, s ktorým možno zaobchádzať takmer neľudsky a ustojí snáď všetko, by mal takto ešte viac nabrať na spoločenskej hodnote.

Výnimočnosť tohto predĺženia záruky na 7 rokov / 150 000 km spočíva v tom, že po celý čas jej trvania zaručuje krytie v rozsahu plnej továrenskej záruky. Pri vzniku závady sú opravy, na rozdiel od originálnej záruky výrobcu, preplácané v komerčných cenách. Podobné podmienky nikto z našich konkurentov stále neponúka, tvrdí Mitsubishi.

Druhou novinkou je príplatkový paket L200 Plus, ktorý zvyšuje maximálny výkon motora až na 127 kW (173 k) a max. krútiaci moment na 502 Nm. Na zvýšenie výkonu a krútiaceho momentu sa využíva patentovaná vysoko spoľahlivá technológi úpravy parametrov motora od spoločnosti Steinbauer. Cena za tento paket pritom vôbec nie je vysoká, predajca si za neho pýta iba 1 199 eur aj s daňou, čo je cena lepšieho mobilu.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?