Aktuality

Citroën podstatne vylepšil C3 Aircross. Má obrovský kufor a head-up displej

Nový Citroën C3 Aircross je po facelifte ešte atraktívnejším. Vylepšenia sa dotkli vonkajšieho vzhľadu, interiéru i techniky.

Francúzska automobilka pri predstavení tejto modernizácie pripomenula, že projekt C3 Aircross je skutočne úspešný. Od roku 2017 sa predalo už 330-tisíc exemplárov a až 62 percent z nich v stupni výbavy Shine. Prirodzene sa tak dá predpokladať, že novinka bude po facelifte v očiach zákazníkov ešte atraktívnejšia, hoci koronakrízu a jej dopady na automobilový priemysel nebude možné nezohľadniť v odhadoch predajnosti.

Podľa oficiálnej tlačovej správy v anglickom jazyku je nová C3 Aircross dospelejšia, v skutočnosti však už odchádzajúca verzia pôsobia vyspelo a moderne. Novinkou je najmä upravenie predných partií tak, aby korešpondovali s hatchbackom C3 po jeho nedávnej modernizácii.

Vo výsledku sa tak stretávame s prednou maskou s modernými LED svetlometmi a výraznou členitosťou, ktorá vozidlu dodáva imidž robustného SUV.

V skutočnosti sa však jedná skôr o menšie SUV alebo crossover s batožinový priestorom s kapacitou 410/520/1 289 dm3 a rázvorom 2 600 mm. Ten rozdiel plus-mínus 90 litrov v základnej konfigurácii kufra tvorí posuvný zadný rad sedadiel, ktorý možno pozdĺžne nastavovať v rozpätí až 15 centimetrov.

Čo poteší všetkých domácich kutilov, je možnosť prevážania nákladu s dĺžkou až 2,4 metra!

PRVÁ JAZDA: Dongfeng Fengon 5 (Interiér)
PRVÁ JAZDA: Dongfeng Fengon 5 (Interiér)

Automobil má celkovú dĺžku kompaktných 4 160 mm, šírku 1 760 mm a hoci bude ponúkať iba pohon predných kolies, k dispozícii bude aj funkcia Grip Control s asistentom jazdy z kopca. Nie je to pravá alternatíva k 4x4, ale podľa slov výrobcu sa systémom Grip Control upravuje trakcia predných kolies v závislosti od terénu. C3 Aircross stojí na 17- a 18-palcových diskoch kolies, čo mu spoločne s vyšším podvozkom zabezpečuje solídnu svetlú výšku.

PRVÁ JAZDA: Dongfeng Fengon 5 (Interiér)

Nový Citroën C3 Aircross ponúkne typicky francúzsky interiér s novým 9-palcovým infotainmentom, ktorý by mal byť podľa slov automobilky viac user-friendly a praktický. Ak bude totožný s tým v novom Citroene C4, obávame sa, že bude trpieť na pomalšie reakcie.

Čo ale treba vyzdvihnúť, je možnosť vybavenia head-up displejom, integráciou služieb Citroën Connect Nav a Mirror Screen pre platformy Android Auto a Apple CarPlay, ďalej spomeňme automatické prepínanie svetiel, aktívnu núdzovú brzdu, parkovací assitent, zadnú parkovaciu kameru, 360-stupňový parkovací asistent či bezdrôtové nabíjanie mobilov.

PRVÁ JAZDA: Dongfeng Fengon 5 (Interiér)

Modernizované SUV bude v predaji s čistými benzínovými motormi PureTech 110 a 130 a s naftovými motormi BlueHDi 110 a 120. Silnejšie varianty uvedených agregátov budú v predaji so 6-stupňovou automatickou prevodovkou.

Príchod nového SUV Citroën C3 Aircross do predaja očakávame ešte v priebehu tohto polroka.

Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie