Obľúbená vôňa burgrov

Minulý rok priniesol do našich životov veľa zmien. Snažili sme sa existovať popri platných obmedzeniach a bezpečnostných opatreniach spojených s bojom proti koronavírusu. Mnohí vyhľadávali rôzne spôsoby návratu k starému spôsobu života, v ktorom by nemuseli robiť veľké kompromisy.
Vydané , zverejnil


Práve obeta obľúbeného jedla na zoznam kompromisov nepatrí, a to najmä ak ide o menu z obľúbenej siete reštaurácií McDonald‘s. Fenomenálny okienkový výdaj pre motoristov, známy ako McDrive, sa stal v posledných mesiacoch ešte častejšou zastávkou či plánovaným gastro zážitkom pre mnohých šoférov. Vôňu obľúbeného burgra, zemiakových hranolčekov či kvalitnej kávy Arabika bolo z áut zacítiť veľmi často. McDrive poznajú zákazníci už desaťročia a v súčasnosti pribudol na Slovensku aj nový predajný kanál, doručovacia služba McDelivery. Od jej zavedenia ubehol viac ako rok a každý Slovák, ktorý ho už využil, určite vie, že dôvodom doručenia teplého jedla kuriérom za pár minút nie je iba nariadená karanténa.

### Od obľúbeného McMenu vás delí iba 5 minút
Zmena nášho životného štýlu a domáca izolácia nás naučili vyhľadávať nové možnosti, ako sa prispôsobiť súčasnej situácii. Dať si doručiť svoje obľúbené jedlo až k dverám je benefit, ktorý vyhľadáva čoraz viac Slovákov. Nie je preto prekvapením, že tento trend zaviedla aj spoločnosť McDonald’s a postupne ho rozširovala. Od januára minulého roka zvýšila počet reštaurácií ponúkajúcich túto službu zo štyroch pilotných prevádzok v Bratislave na aktuálnych šestnásť, ktoré sú aj v Košiciach, Trnave a v Banskej Bystrici. Navyše, služba rozšírila od februára svoju doručovaciu ponuku v Bratislave a Košiciach aj o raňajkové menu. O kvalitnú a včasnú donášku sa stará spoločnosť WOLT.

Pohodlná donáška je správnou voľbou pre veľkých jedákov alebo väčšie osadenstvo v domácnosti. Napríklad, najväčšia objednávka minulého roka cez McDelivery obsahovala 9x veľké Big Mac menu a k tomu 45x Happy Meal. Či to boli hladoši z letného tábora, alebo veľká záhradná rodinná oslava, nie je asi podstatné, dôležité je, že si to rozhodne dosýta užili.

Veľkou výhodou služby McDelivery je aj samotný čas doručenia. Objednávka k vám vie prísť aj expresne rýchlo. Tej najrýchlejšej to minulý rok trvalo iba neuveriteľné 4 minúty a 56 sekúnd. Od McDonald’s vás, ako častokrát vidieť, delí iba päť či desať minút. Jedlo sa k vašim dverám dostane v ideálnom čase, možno kým si stihnete pozrieť v televízii športové správy, alebo kým vyvenčíte psa.

### Nezameniteľná vôňa Mekáča sa presunula do áut
Posledné mesiace nám príliš nedopriali dosýta si vychutnať pôžitok z jedla v interiéroch reštaurácií. Našťastie, stále ostala možnosť previezť sa autom a vyzdvihnúť si svoje obľúbené jedlo z výdajného okienka. McDonald‘s a jeho nadčasový McDrive sú k dispozícii za každých okolností a zachránia tak obed i večeru cestou do práce alebo z práce, počas víkendu alebo aj na trase do prírody. Teplé jedlo si každý ľahko objedná v bezpečnom a komfortnom prostredí svojho auta, a to pri väčšine McDonald´s prevádzok a zo širokej sezónnej a celodennej ponuky. Síce môže ostať v aute roztrúsených pár omrviniek, vyzdvihnutie jedla z McDrive môže byť tiež príjemným spestrením dňa s nezameniteľnou arómou. O obľúbenosti využívania McDrive okienok svedčí aj to, že oproti roku 2019 narástol v roku 2020 počet vydaných objednávok o tretinu.

Dôvodom úspechu McDrive aj v súčasnosti sú nielen prísne dodržiavané opatrenia, ale aj to, že McDonald‘s neustále rozširuje a obohacuje ponuku jedál a tiež ju prispôsobuje požiadavkám zákazníkov. Tí, ktorí si prísnejšie strážia svoju líniu, vyhľadávajú takzvaný „nahý burger“ – lahodnú chuť hovädzieho mäsa so šalátovou zeleninou a bez žemle. K ponuke klasických burgov je teraz aj bezlepková žemľa. Novinky neobchádzajú ani tradičnú raňajkovú ponuku. Mekáč ju rozšíril napríklad aj o lokálnu syrovú klasiku McMuffin™ Lučina. Obľúbená syrová sezóna sa rovnako rozšírila o novinku Oštiepok King, ktorý ponúka ešte viac lokálnej chuti priamo zo srdca Liptova. Spoločnosť tak potvrdila záujem spolupracovať s domácimi dodávateľmi a podporovať lokálnu produkciu. Za zmienku určite stojí aj neustále sa rozširujúca kuracia ponuka a kvalitná káva v každom počasí.

Stačí si zájsť do najbližšieho McDrive. Navyše pri viac ako polovici prevádzok si šoféri môžu dobiť energiou aj svoj elektromobil.


Pokračujte na ďalší príspevok »