Aktuality

Jedno z najlacnejších áut prešlo 666 tisíc kilometrov a stále funguje! Predáva sa aj na Slovensku

Mitsubishi Space Star prešlo 666 000 km

Manželský pár z Minnesoty si v roku 2014 zaobstaral malé mestské autíčko od Mitsubishi. Napriek tomu, že bolo primárne vyvíjané a určené do mesta, dokázali na ňom za šesť rokov prejsť viac než 666 000 kilometrov. Prakticky odkedy opustilo malé Mitsubishi showroom, bolo takmer vždy na ceste. Čo nás ešte viac prekvapuje, je spoľahlivosť. Napriek obrovskému nájazdu sa v servise zastavovalo len na bežné prehliadky. K najzávažnejším opravám patrila výmena ložísk a štartéra. Nemusíte byť fanúšikom tohto auta, no treba uznať, že ide o pôsobivé vysvedčenie. Pod kapotou stále bezproblémovo pracuje atmosférický benzínový trojvalec 1.2, ktorý v roku 2014 disponoval skromným výkonom len 74 koní.

Manželský pár sa týmto nájazdom nechválil a úplnou náhodou si tento exemplár všimol technik Mitsubishi, keď prišlo auto na pravidelný servis. Predajca pre manželský pár takmer okamžite pripravil návrh, že vozidlo odkúpi na propagačné účely do showroomu, kde ho vystavia ako ukážku spoľahlivosti. Manželský pár nakoniec zo servisnej prehliadky odchádzal na úplne novom aute, ktoré na oplátku predajca ponúkol vo výhodnej cene.

Úplne rovnaké auto si môžete kúpiť aj na Slovensku pod názvom Mitsubishi Space Star. Patrí k najdostupnejším autám na trhu a zároveň ide o najlacnejšie auto s automatickou prevodovkou. Naďalej pod kapotou pracuje spoľahlivá atmosférická jednotka a nepriestrelná japonská technika.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie