Aktuality

Nečakané správy: Mitsubishi zastavilo uvádzanie nových modelov na európsky trh

Mitsubishi Outlander PHEV Dlhodobý 01

Renault a Nissan, členovia aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi už svoje plány do budúcnosti v Európe prezradili, ako posledný člen aliancie preto predstavil svoju stratégiu aj Mitsubishi, čím nepotešil mnohých Európanov. S výrobou nových modelov ako napríklad obľúbeným Outlanderom, ktorý mal byť predstavený už v najbližších mesiacoch, už v Európe nepočíta.

Dôvody zastavenia výroby

Zastavenie výroby v Európe môže byť okrem nepriaznivých finančných výsledkov a veľmi prísnych emisných noriem aj dôsledkom zatknutia bývalého šéfa aliancie Carlosa Ghosna, ktorý alianciu dostal do veľkých problémov a automobilky preto museli reagovať zmenou svojej pôvodnej stratégie na nasledujúce roky.

To, že sa v Európe nebudú vyrábať nové modely však neznamená úplný koniec Mitsubishi. Aj naďalej sa budú predávať súčasné modely, kým budú spĺňať aktuálne emisné normy EÚ. Zákazníci tiež môžu naďalej využívať servisné a predajné služby.

Nová stratégia

Súčasťou novej stratégie so symbolickým názvom „Malé, ale krásne” je zameranie sa na perspektívnejšie ázijské trhy, kde má Mitsubishi už teraz silné zastúpenie. Ide predovšetkým o juhovýchodnú Áziu, kde plánuje zvýšiť svoj podiel na trhu z 10,6 % na viac ako 11 %. Okrem toho sa chce presadiť tiež v Oceánii, na Strednom východe, v Afrike a Južnej Amerike.

Vďaka rozsiahlejšej spolupráci s ostatnými členmi aliancie a použitiu spoločnej techniky chce Mitsubishi do troch rokov znížiť fixné náklady o 20 %. Aj naďalej si však chce zachovať vlastné technológie, ktorými sú v posledných rokoch najmä pohon všetkých kolies, hybridný a plug-in hybridný pohon.

Ktoré modely už v Európe neuvidíme

V Európe tak už v nasledujúcich mesiacoch neuvidíme nové modely ako plug-in hybridný Eclipse Cross a Outlander, ktorý bude mať neskôr aj svoju plug-in hybridnú verziu.

Na čínskom trhu plánuje automobilka v roku 2021 zahájiť predaj zatiaľ nešpecifikovaného elektromobilu, na ktorom úzko spolupracuje s lokálnou automobilkou GAC. S Nissanom plánuje vyrobiť auto pre japonský trh a v juhovýchodnej Ázii sa dočkajú novej generácie pick-upu Triton (L200), hybridného MPV XPander a novej generácie Pajera Sport.

Prečítajte si aj:


TEST: Nechcete trojvalec? Mitsubishi ASX s benzínovým dvojlitrom je nečakane dobrým vozením!

Peter Orosz


Mitsubishi má na Slovensku nový showroom, prezradil nový vizuálny štandard značky!

Redakcia (s)


TEST: Mitsubishi Eclipse Cross je každým rokom lepším autom. Čo sa zmenilo naposledy?

Juraj Hrivnák


Najlacnejšie auto s automatom: Mitsubishi Space Star je nový zlatý štandard

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie