Dôležité správy o COVID-19 pre motoristov: prevencia, bezpečnosť, predaj a výroba áut | Prinášajú Autoviny.sk

K téme COVID-19 pristupujeme zodpovedne. Pozrite si výber článkov, ktoré sme v uplynulých týždňoch vydali, považujeme ich za dôležité pre všetkých slovenských motoristov a fanúšikov autopriemyslu.
Vydané , zverejnil

Téme koronavírusu sme sa v posledných týždňoch venovali **v primeranej miere**. Nemyslíme si, že by sme mali celý náš obsah rezervovať pre práve túto tému, hoci je čitateľsky veľmi atraktívna. Či chceme alebo nechceme, situácia sa priamo dotýka aj automobilového priemyslu a teda aj nás.

Veď [automobilky u nás dočasne zastavujú výrobu](https://www.autoviny.sk/novinky/120944/kedy-dojde-k-obnoveniu-vyroby-v-slovenskych-automobilkach-kia-tak-uz-urobila-takto-to-tam-vyzeralo), [prichádzajú v dôsledku koronavírusu o miliardy](https://www.autoviny.sk/novinky/120948/automobilky-na-celom-svete-prichadzaju-v-dosledku-koronavirusu-o-miliardy), predajcovia museli prakticky z jedného dňa na druhý prejsť revolúciou v spôsobe predaja nových a skladových áut, [ceny palív významne klesli](https://www.autoviny.sk/novinky/120901/slovaci-uz-tankuju-za-lacno-prepad-ceny-paliv-je-mimoriadny-nafta-pod-1-euro-je-v-dohlade) a dôsledky koronavírusu výrazne **zasahujú aj do života našej redakcie**. Všetci sme začali pracovať z domu, naša redakcia je prevažne prázdna a aktuálny vývoj situácie zatiaľ ukazuje tým smerom, že niektorí naši kolegovia z iných motoristických médií budú musieť „zatvoriť krám“. Médiá skrátka strácajú zdroj svojich príjmov, inzerciu. Teda téme koronavírusu sa, bohužiaľ, nevyhneme ani na našich stránkach.

K situácii sme sa však postavili zodpovedne a už od začiatku epidémie, neskôr pandémie, sme pre čitateľov pripravovali obsah, ktorý je pre nich hodnotný. Priniesli sme návody, [ako bezpečne dezinfikovať svoje auto](https://www.autoviny.sk/novinky/120813/prevencia-pred-koronavirusom-ako-si-spravne-dezinfikovat-auto), pýtali sme sa, či [je bezpečné nosiť ochranné rúško na tvár aj počas jazdy v aute](https://www.autoviny.sk/novinky/120847/pouzivate-rusko-aj-pocas-jazdy-v-aute-tak-toto-by-ste-mali-vediet), hľadali sme, či [sú v autolekárničkách pomôcky, ktoré nám pomôžu v boji s koronavírusom](https://www.autoviny.sk/novinky/120858/ochranu-pred-virusom-najdete-v-aute-staci-sa-pozriet-do-lekarnicky) a priniesli sme [rozsiahly článok o bezpečnosti cestovania v MHD](https://www.autoviny.sk/reportaze/120790/koronavirus-su-auta-bezpecnejsie-ako-verejna-doprava-zvazte-sposob-akym-cestujete).

**V pripravovanom aprílovom vydaní časopisu auto motor a šport** nájdete aj **skvelý článok** o tom, ako sa zmení slovenský trh s predajom nových áut, či predajcovia v súvislosti s avizovanou koronakrízou pristúpia k výraznejším zľavám skladových modelov.

V prevažnej väčšine sa jedná o autorský obsah, ktorý neskôr iné mediálne tituly od nás preberali a my sme radi, že sme mohli podnietiť ich záujem o hodnotné a prínosné témy. A že sa k problematike staviame zodpovedne, bez populizmu a senzácií, si môžete overiť aj vy:

> **[Všetky naše články o koronavíruse](https://www.autoviny.sk/obsah/znacka/covid-19)** nájdete v časti [Autoviny.sk-Koronavírus](https://www.autoviny.sk/obsah/znacka/covid-19).

Kedy dôjde k obnoveniu výroby v slovenských automobilkách? KIA tak už urobila, takto to tam vyzeralo

Závod KIA v Žiline obnovil od pondelka 6.4. výrobu za prísnych opatrení. Ako to vyzerá s ostatnými automobilkami na Slovensku?

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


Pokračujte na ďalší príspevok »



TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.