Advertisement

Advertisement

Škoda dostala ocenenie za jej asistentku Lauru. Viete, ako vyzerá a čo má na starosti?

S Laurou sa môžete stretnúť v najnovších vozidlách mladoboleslavskej značky a spraví za vás hneď niekoľko vecí, ktoré ste predtým museli robiť ručne.
Vydané  Text: 


Advertisement
Škoda si Lauru vytvorila úplne sama bez pomoci inej technologickej firmy, čo porotcovia považovali za jeden z najvýznamnejších dôvodov na udelenie ocenenia. V čase softvérového outsourcingu takýto prístup k vývoju technológií totiž vôbec nie je bežný. Digitálny asistent Laura získal ocenenie s názvom SMARTBEST 2019 v nemeckom Mohuči, pričom v porote sedeli automobiloví novinári z 31 krajín. Finalistov bolo napokon desať, z nich vyšla víťazne práve Škoda. [GALLERY id=30475] „Nová ŠKODA digitálna asistentka Laura spĺňa požiadavku európskeho združenia AUTOBEST na implementáciu nových, ľahko ovládateľných technológií vo vozidle. Rozšírené hlasové ovládanie rozumie aj plynule hovoreným celým vetám. Umožňuje tak pohodlné a jednoduché ovládanie viacerých funkcií vozidla. Vodič nemusí používať pevne stanovené povely alebo frázy. Systém je možné jednoducho aktivovať slovným spojením *Oukej, Laura*,“ uvádza Škoda vo svojej oficiálnej správe k zisku ocenenia. Digitálny asistent teda nemá ľudskú podobu, jedná sa o program využívajúci *strojové učenie*, ktoré sa v posledných rokoch zamieňa s umelou inteligenciou. Laura je aktuálne k dispozícii v automobiloch Scala, Kamiq a Superb iV a neskôr bude ponúkaná aj novej Octavii. Okrem prvenstva v kategórii Inovácia roka 2019 si Škoda zaslúžila aj výborné tretie miesto v kategórii Best Buy Car of Europe pre rok 2020, ocenenia sa dočkal crossover Kamiq.

Test Škoda Kamiq 1.6 TDI Ambition (23 209 €): Tak kde sú tie kompromisy?

Kamiq je ešte stále novinka na trhu s mestskými crossovermi. Bola odsúdená na úspech skôr, ako začali v Mladej Boleslavi kresliť jej prvé skice.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.