Advertisement

Advertisement

Subaru má najpredávanejšie benzínové kombi strednej triedy, Outback má úspech

Subaru Outback je opäť najpredávanejšie benzínové kombi v strednej triede na slovenskom trhu, tvrdí jeho slovenský importér.
Vydané  Text: 


Advertisement
Subaru Outback je už tretí rok po sebe najpredávanejším benzínovým kombi v strednej triede na Slovensku. Aj v roku 2019 zopakoval úspech spred roka a potvrdil svoju neohrozenú pozíciu, uvádza vo svojej oficiálnej správe značka Subaru. Tieto pozitívne slová sú faktom, Subaru má s Outbackom úspech, a to napriek tomu, že sa nejedná o najlacnejší model značky. Modelové portfólio značky Subaru na Slovensku pozostáva z piatich modelov, pričom Outback je najdrahším z nich – zaplatíte zaň minimálne 35 490 eur. Najlacnejším modelom je hatchback Impreza, ktorá začína na sume 21 990 eur. Subaru Outback ponúka už v základnej výbave vskutku solídnu výbavu, výrobca najčastejšie pripomína technológie EyeSight, ktorým sme sa venovali v našej videoreportáži k modelu Subaru XV. Systém EyeSight používa stereokameru na zachytávanie trojrozmerných farebných obrazov s vynikajúcim rozlíšením, podobne ako druhý pár očí, ktoré sledujú cestu vpredu. Jeho schopnosti sa takmer vyrovnajú ľudskému zraku. Ak zaznamená možné nebezpečenstvo, upozorní vodiča a v prípade potreby začne dokonca brzdiť, aby sa predišlo nehode. Outback si už od svojho počiatku v roku 1995 vybudoval výrazné postavenie na trhu, a to vďaka svojmu jedinečnému konceptu crossovera, ktorý kombinuje jazdné vlastnosti a pohodlie osobného vozidla s terénnymi schopnosťami SUV a objemom batožinového priestoru kombi. Pretože išlo skutočne o prvý model svojho druhu, Outback sa okamžite stal u zákazníkov hitom, čo vyvolalo súčasnú záplavu crossoverov v automobilovom priemysle. Dnes je Outback vlajková loď značky Subaru.

Subaru Forester e-Boxer je podľa EuroNCAP najlepším autom svojej triedy

Ak ide o malé terénne vozidlá a MPV, najlepším vozidlom je Subaru Forester e-Boxer. S týmto vyhlásením prišla organizácia EuroNCAP - prečítajte si zdôvodnenie.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.