Dokonalá čierna: Nový Ford GT v edícii „tekutý karbón“ už nepoužíva farebný lak karosérie

Nový Ford GT prichádza v špičkovej verzii, ktorá osloví všetkých fanúšikov poctivého automobilizmu.
Vydané Text: 

Superšport legendárnej americkej značky vlastne nepotrebuje veľké zmeny, pretože od verzie predstavenej v roku 2016 pre modelový rok 2017 nemá snáď ani jednu jedinú chybu. Najnovšia edícia s pútavým názvom Liquid Carbon Edition je určená pre tých, ktorých pôvodne technické údaje veľmi nenadchli a čakali trocha temnejší vzhľad vozidla. Teraz majú k dispozícii výkonnejší variant, hoci rozdiel vo výkone predstavuje iba 13 konských síl. 492 kW (660 koní), to je maximálny výkon motora EcoBoost, ktorý je uložený hneď za prednými sedadlami pod zadným sklom. Tento šialený benzínový agregát má dvojité preplňovanie, šesť valcov usporiadaných do V a zdvihový objem 3,5 litra. Edícia Liquid Carbon ale nie je iba o miernom náraste výkonu a čierno-čiernom vyhotovené karosérie. Ona totiž vôbec nemá lak. Jej samotný materiál je čierny, teda z karbónu. To má priaznivý vplyv na hmotnosť a ďalšie technické vylepšenia výrobca dosiahol upraveným dizajnom prednej časti, ktorý dovoľuje vzduchu prúdiť okolo motora a chladiť ho tak až o 50 percent účinnejšie ako v konvenčnej verzii Fordu GT. Vylepšenia sa tiež dočkali napriklad piesty a zapaľovanie. Výroba nového Ford GT 2020 je naplánovaná na rok 2022, cena ešte nebola zverejnená. Už teraz však vieme, že bude extrémna, rovnako ako technické parametre novinky.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.