Aktuality

Tesla je druhá najpredávanejšia značka automobilov v Nórsku. Prvenstvo jej ušlo iba o 150 vozidiel.

Tesla Model 3 (2018)
Tesla Model 3 (2018)

Najlepšie predávanou značkou na nórskom trhu sa stal Volkswagen, čo nie je žiadnym prekvapením. Víťazstvo však iba tesne minulo Teslu, ktorú od prvenstva delilo iba 150 predaných áut.

Tesla dodala za minulý rok na nórsky trh celkom 18 978 automobilov, čo je doteraz rekordné číslo. Najpredávanejším modelom bol Model 3, ktorého sa predalo až 15 683 kusov a stal sa tak najpredávanejším elektromobilom v Nórsku.

Za rok 2018 bol najpredávanejším elektromobilom Nissan Leaf a podiel elektromobilov na predajoch nových áut bol 31 percent. Za rok 2019 tento podiel narástol na 42 percent a očakáva sa, že za rok 2020 prekoná 50-percentnú hranicu!

Celkovo sa v Nórsku v roku 2019 predalo 142 381 automobilov, takže svoje zastúpenie si tu našli aj iné značky elektromobilov, aj keď Tesla sa teší mimoriadnej obľube.

Splniť cieľ 50-percentného podielu elektromobilov na predajnosti nových áut sa nám síce zdá nereálny, ale vďaka pozitívnemu postoju k elektromobilite, dotáciám a rôznym výhodám, ktoré z vlastnenia elektromobilov vyplývajú, je práve Nórsko krajinou, ktorá by mohla túto hranicu pokoriť ako prvá.

Zdá sa, že Nórsko má dobre našliapnuté k splneniu ďalšieho odvážneho cieľa, ktorým je vytvoriť do roku 2025 trh s novými automobilmi, ktoré budú všetky bez emisií.

Prečítajte si aj:


Horúca správa! Tesla bude na Slovensku už budúci rok!

Redakcia (m)


Tesla Cybertruck: Úplné zlyhanie alebo majstrovský marketing? Jedno aj druhé.

Redakcia (m)


Zvládnete si Teslu opraviť sami doma? Áno, Tesla vydala aj podrobné návody ako na to (video)

Redakcia (s)


Tesla hlási rekordy

Peter Lacena


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie