Aktuality

Nový Opel Insignia Grand Sport po facelifte prináša vylepšený vzhľad a špičkové LED svetlomety

Nová verzia vlajkovej lode nemeckej značky bude mať premiéru na autosalóne v Bruseli v roku 2020 a ponúkne ešte ostrejší vzhľad a ďalšie vylepšenia nočného videnia. Vďaka sviežemu dizajnu má mať nový špičkový model ešte dominantnejšie postavenie na cestách, uvádza výrobca.

Popri menších estetických vylepšeniach sú zaujímavé predovšetkým nové adaptívne svetlomety IntelliLux LED® Pixel Light, ktoré teraz obsahujú 84 LED prvkov každom svetlomete (namiesto predošlých 32). Reagujú rýchlejšie a presnejšie ako kedykoľvek predtým a poskytujú vodičom Insignie optimálny výhľad bez oslnenia ostatných účastníkov cestnej premávky. Výrobca si stojí za tým, že práve vďaka novej generácii technológie IntelliLux LED® Pixel Light je Insignia jedinečná vo svojom segmente.

Vylepšovalo sa tiež portfólio bezpečnostných funkcií a asistentov, Insignia teda ponúkne nasledovné:

  • Výstraha pred kolíziou s automatickým núdzovým brzdením a detekciou chodcov
  • Lane Assist, asistent jazdy v pruhu
  • Výstraha bočným slepým uhlom
  • Adaptívny tempomat s núdzovým brzdením
  • Rozpoznávanie dopravných značiek
  • Pokročilý parkovací asistent
  • Head-up displej

Nový Opel Insignia sa dostane do predaja v priebehu prvej polovice roka 2020. Autosalón v Bruseli bude prebiehať v dňoch 10. až 19. januára 2020.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

Prvá jazda: Nový Hyundai i30 1.5 DPi a i30 Wagon N-Line 1.6 CRDi

Ako zvláda vylepšený Hyundai i30 s motorom 1.5 DPi mestské podmienky? A hodí sa do športovo ladeného kombi známy naftový motor 1.6 CRDI? Odpovede som sa snažil nájsť počas prvých jázd s hatchbackom a kombi i30 po facelifte. Veľa času som nepotreboval, autá presviedčajú o svojich kladoch už po prvých kilometroch.