Extravagantný Mercedes-Maybach GLS je to najluxusnejšie, čo si od Mercedesu môžete kúpiť

Nový model Mercedesu v sebe spája prvky, ktoré si s inými modelmi rozhodne nespletiete a vďaka ktorým púta pozornosť hneď na prvý pohľad.
Vydané , zverejnil

Začiatkom minulého roka Mercedes predstavil modernizovanú verziu Mercedes-Maybach S, ktorá je predstaviteľom luxusného sedanu a od ostatných modelov sa značne líši. Rovnaký cieľ si automobilka zvolila aj pri návrhu nového Mercedesu-Maybach GLS, ktorý dnes predstavila verejnosti.

### Exteriér

Na prvý pohľad nápadná maska chladiča v sebe nemá zakomponovanú typickú trojcípu hviezdu, tá sa v malej verzii nachádza až na kapote. Ďalším výrazným prvkom je použitie chrómu nielen na samotnej maske, ale aj na nárazníku, bočných stĺpikoch a zadnej časti. Jednoznačnou rozpoznávacou črtou je tiež dvojfarebná karoséria.

Inzercia

Advertisement

Unikátne sú aj kolesá, ktoré sú 22-palcové, avšak predpokladá sa, že väčšina zákazníkov si priplatí za o palec väčšie disky, na ktorých je aj viac lúčov a dizajnom ladia s prednou maskou.

### Interiér

Redizajnom si prešla aj zadná časť kabíny, z ktorej výrobca odstránil tretí rad sedadiel, avšak rázvor 3 135 milimetrov zostal zachovaný, čím poskytuje oveľa väčší komfort pasažierom sediacim vzadu. Spolujazdci si môžu nastaviť sedadlá do rôznych polôh, vrátane polohy na spanie.

Nové sú tiež materiály v kabíne, ktoré sú oveľa kvalitnejšie a pocit luxusu a pohodlia zvyšujú aj masážne funkcie sedadiel.

Kokpitu dominuje jemná svetlá koža doplnená drevenými dekormi, hliníkové prvky a špičkové displeje infotainmentu MBUX – dve 12,3″ obrazovky vpredu a dve 15″ obrazovky vzadu.

Mercedes-Maybach GLS sa predáva v päťmiestnej verzii, avšak **najluxusnejšia verzia je štvormiestna**, keďže medzi zadnými sedadlami je ukotvená stredová konzola so stolčekom a vstavanou chladničkou s minibarom. Atmosféru luxusu tiež dotvára rozsiahla panoramatická strecha, cez ktorú môžete pozorovať nočnú oblohu a náladové osvetlenie či prémiové audio Burmester.

### Technické špecifikácie

Inzercia

Vozidlo sa bude predávať od začiatku iba v jedinej konfigurácii **600 4Matic**. Jedná sa o mild-hybrid so základom v zážihovom osemvalci twin-turbo s objemom 4,0 litra, ktorému vypomáha 48 V palubná sieť.

Pohonná jednotka disponuje maximálnym výkonom 410 kW/558 koní pri 6 000 otáčkach a max. 730 Nm krútiaceho momentu od 2 500 do 5 000 otáčok.

Inzercia

Advertisement

Deväťstupňová automatická prevodovka krútiaci moment distribuuje na všetky štyri kolesá prostredníctvom systému 4Matic. Aj napriek hmotnosti 2,7 tony dokáže auto zrýchliť z 0 na 100 km/h pod 5 sekúnd a dokáže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 209 km/h.

Jediným tajomstvom zostáva aj naďalej cena tohto vozidla, ktoré by sa malo začať predávať v druhej polovici budúceho roka.

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.