Podľa Clarksona cyklisti bránia sanitkám v prejazde a jedia viac, preto sú neekologickí. Berie ho ešte niekto vážne?

Jeden z najpopulárnejších motoristických novinárov na svete zverejnil ďalšie video, v ktorom nešetrí kritikou cyklistov a autorít, ktoré podporujú rozvoj cyklistiky.
Vydané Text: 

BEST CARS 2020: Hlasujte za najlepšie autá roka!

Anketa, v ktorej o najlepších autách roka rozhodujete VY!

Jeremy Clarkson je pre mnohých ideálom motoristického novinára s nepochybne pôsobivou kariérou, ale aj kontroverznými názormi a pozitívnym vzťahom k násiliu. Otvorene hovorí, čo ho práve napadne a vtiera sa tým do priaze jednoduchšej časti populácie žijúcej na internete. Po tom, čo s pohárom alkoholu na stole tvrdo skritizoval pravidlá šampionátu F1 a vyzval k väčšej benevolentnosti v bezpečnosti, Clarkson vo svojom videu z kaviarne vyjadril svoje názory na cyklistov a cyklistiku ako takú. Jeho vyjadrenia však nabrali priam absurdných rozmerov, čo v nás oprávnene vzbudzuje obavy o jeho duševné zdravie. Clarkson tvrdí, že cyklisti sú dôvodom, prečo sa sanitky nevedia dostať cez dopravnú zápchu na ceste. Jednoznačnú vinu im prisúdil na základe toho, že na niekoľkopruhovej komunikácii sa jeden z pruhov vyhradil práve pre cyklistov a sanitka sa tak musí predierať kolónami áut. Sústredil sa pritom na budovanie cyklopruhov ako takých a považuje ich za čosi zbytočné a nevhodné. Na záver skritizoval cyklistov aj za to, že životnému prostrediu škodia viac ako vodiči v autách, pretože „šliapanie do pedálov spotrebúva ich energiu, ktorú si musia doplniť jedením“. Ťažko posúdiť, či Clarkson vôbec uvedomil, že aj vodiči automobilov a motoriek musia jesť. Ako zdroj svojej prevratnej informácie uviedol britské noviny The Guardian. Okrem toho tvrdí, že cyklisti nie sú dobrí aj preto, lebo počas šliapania do pedálov nerobia nič pre ekonomiku. Celé video s českými titulkami si môžete pozrieť nižšie: Samozrejme, všetko naberá celkom novú perspektívu v prípade, že sa jedná o Clarksonovi typický zmysel pre humor.

Jeremy Clarkson o tom, ako vylepšiť F1: Ferrari aj Mercedes majú ísť do…

„Keď sa to Ferrari nepáči, nech idú do r*ti. Keď sa to nepáči Mercedesu, nech ide do r*iti,“ povedal Jeremy Clarkson vo videu, na ktorom mal povedať svoj názor na aktuálne pravidlá F1 a odpovedať na otázku, ako tento šampionát vylepšiť.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.