Aktuality

Volkswagen Golf odhalený ešte pred premiérou! Pozrite sa na prvé fotografie:

Zdá sa, že automobilka bude pokračovať v zavedenom štýle a exteriérový dizajn môžeme označiť ako evolučný. Prepracované boli najmä svetlomety a k najzaujímavejším zmenám radíme aj tenký svetelný pásik, ktorý vedie cez prednú masku.

Oveľa dramatickejšie zmeny budú predstavené v interiéri, ten sa zmení na nepoznanie. Väčšina ovládacích prvkov má byť integrovaná do dotykovej obrazovky, ktorá sa opticky spája s digitálnymi prístrojmi pred vodičom. Naľavo od volantu dokonca pribudne ešte jedna obrazovka na ovládanie základných funkcií auta.

Volkswagen Golf (Facebook)

Pod infotainmentom nájdeme dotykový rad ovládacích prvkov pre nastavovanie teploty klimatizácie. Pozíciu zmenili aj tenké vetracie otvory, ktoré boli posunuté o niečo nižšie. Priestor na vrchu palubnej dosky tak obsadia displeje. Vonkajšie rozmery sa zmenia len minimálne, vďaka prepracovanej platforme MQB by však v interiéri malo vzniknúť ešte viac miesta pre cestujúcich a batožinu.

Ponuka motorov by mala kopírovať súčasný trend koncernu. Okrem 1.0 TSI a 1.5 TSI môžu fanúšikovia športovej jazdy očakávať aj ostrú verziu GTI s dvojlitrom pod kapotou. Napriek dieselgate a prísnym emisným normám by sa pod kapotou mohla objaviť aspoň jedna vznetová motorizácia. Časom paletu doplní aj plug-in hybrid a plne elektrifikovaný model s vyšším dojazdom.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.