Aktuality

Unikli fotky Škody Kamiq GT, „vyvolení“ si ju kúpia už tento rok

Spomínate si na Škodu Kodiaq GT? Populárne SUV od značky Škoda dostalo nové karosárske vyhotovenie v štýle SUV-kupé a vydalo sa na boj s konkurenciou na čínskom trhu. Na Európu si však mladoboleslavská automobilka netrúfla.

Teraz zažívame také malé déjà vu s modelom Škoda Kamiq GT. V porovnaní s východiskovým modelom predávaným v Európe sa však zásadným spôsobom líši a v jeho prípade si ho budú môcť kúpiť iba tí vyvolenými. Máme na mysli zákazníkov na druhom konci sveta, v Číne. Tamojšia ponuky Škody je odlišná od tej našej a aj Kamiq je tam celkom odlišný. S tým naším zdieľa snáď iba názov a vyhotovenie menšieho SUV. Stojí dokonca aj na iných základoch: zatiaľ čo náš Kamiq stojí na modernej modulárnej platforme MQB koncernu Volkswagen, čínsky vzdialený známy využíva starší podvozok PQ25.

Prečítajte si aj:


SUV-kupé Kodiaq GT sa predviedol oficiálne - a je to nádhera!

Redakcia


Predné partie Kamiqu GT sa od konvenčného čínskeho Kamiqu líšia hneď na prvý pohľad vďaka odlišným tvarom svetlometov. V GT-čku nadobudli o niečo jednoduchší dizajn, ktorý vzdialene pripomína napríklad Superb alebo Scalu.

Zaujímavé sú tiež zadné partie, ktoré nápadne pripomínajú SEAT Arona.

Kamiq GT je v porovnaní s východiskovým modelom dlhší o 19 milimetrov a dosahuje tak celkovú dĺžku 4 409 mm. Pod prednou kapotou pracuje 1,5-litrový benzínový motor s turbom alebo 1,2-litrový agregát s max. výkonom 85 kW (116 k) a max. krútiacim momentom 175 Nm.

Ako ste u textu určite pochopili, Kamiq GT sa neobjaví v ponuke českej ani slovenskej Škody. Opäť si ale hovoríme, že by nemuselo byť na škodu, keby automobilka začala niektoré modely predávať aj u nás, veľmi pravdepodobne by sa stretli s úspechom. Tá má však zatiaľ dosť starostí so stíhaním vlastných výrobných plánov, nakoľko dnes beží na plné obrátky.

Prečítajte si aj:


Škoda Kodiaq GT zachytili už aj v Európe! (FOTOGALÉRIA)

Redakcia


SUV Škoda Kamiq oficiálne: pozrite sa aj do kufra a na motory

Erik Stríž


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie