Subaru predstavilo nový Viziv Adrenaline veľmi netypicky. Takto bude vyzerať nový dizajn značky.

Nové generácie vozidiel od Subaru budú plnšie. Doslovne. Nový dizajnový jazyk automobil sa totiž volá BOLDER a koncepčný automobil s názvom Viziv Adrenaline je jeho demonštráciou.
Vydané Text: 

Subaru Viziv Adrenaline predstavila japonská automobilka ešte na autosalóne v Ženeve v aprílu tohto roku. O tom, že sa Viziv Adrenaline objaví v expozícii značky popri nových verziách mdelov XV a Forester, sme písali ešte v marci v článku [Subaru XV a nový Forester sú prvými elektrifikovanými Subaru v Európe](https://www.autoviny.sk/novinky/119362/subaru-xv-a-novy-forester-su-prvymi-elektrifikovanymi-subaru-v-europe). Rozhodne však má zmysel pripomenúť si koncept ešte raz aj s videom, ktoré výrobca na prezentáciu novinky pripravil. Dizajnová filozofia s názvom Bolder je pre Subaru nová a pre existujúce modelové rady to znamená skôr menej drastické úpravy vzhľadu. Nové generácie vozidiel by mali byť vzhľadom „plnšie“, kompaktnejšie, majú pôsobiť robustne a odolne. Pri pohľade na Viziv Adrenaline to hodnotíme tak, že sa autá postupne priklonia ku karosárskemu vyhotoveniu crossover, ktoré je podľa mnohých ideálnym skĺbením SUV a kombi. Lepšia prechodnosť terénom zabezpečená vyššou svetlou výškou, veľké predné a zadné nájazdové uhly, ochranné prvky, to všetko poznáme aj zo súčasných modelov značky. Úzky LED pás svetlometov v tvare sklopeného písmena V by mal byť pre nový dizajnový jazyk rovnako charakteristický ako celkový robustný charakter vozidla. Zaujímavosťou konceptu je vizuálne zdôraznenie (a snáď aj konštrukčné spevnenie) strechy a A-stĺpiku karosérie. Ak bolo v úvode napísané, že Subaru predstavilo koncept Viziv Adrenaline nezvyčajne, mali sme tým na mysli kreatívu uvádzacieho videa. Automobil nie je predvedený vo svojej fyzickej podobe, ale ako 3D model jazdiaci po náročnom teréne kdesi v Mohavskej púšti, potom na pláži, v lesoch a napokon v meste. Celé video zdôrazňuje dynamiku vozidla a jeho schopnosť zvládať akúkoľvek cestu-necestu. Na pomery Subaru je video trocha nezvyklé, pretože reklamy tejto značky zvyčajne využívajú [solídne kamerové zábery](https://www.youtube.com/results?search_query=subaru+forester+commercial).
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.