SUV šialenstvo pokračuje! Premení sa Mustang na elektrické SUV?

Ford pripravuje nové elektrické SUV s dizajnom Mustangu.
Vydané Text: 

O tom, že automobilka Ford pracuje na elektrickom SUV sme nejakú dobu vedeli. Až teraz však na povrch vyšli prvé informácie súvisiace s tým, ako by mal nový model vyzerať. Na aute pracuje špeciálna skupina konštruktérov, ktorú vo Forde označili ako „Tím Edison“ a **ich cieľom je doručiť hotový produkt do roku 2020.** Pôvodným plánom Fordu bolo pomenovať nový crossover Mach 1, po zverejnení tejto informácie sa však medzi ľuďmi zdvihla vysoká vlna odporu. Ľudia nechceli, aby sa označenie výkonných modelov Mustangu stalo označením pre nové SUV, a tak automobilka musí prísť s novým názvom. Nové informácie prezrádzajú, že **pripravovaný model chce konkurovať nedávno predstavenej Tesle Model Y po stránkach dojazdu aj výkonu.**
Vtlačiť novému SUV umelú spojitosť s legendárnym Mustangom je podľa nás dosť odvážne a riskantné. Ford Mustang je americkou ikonou výkonných športových vozidiel, takže vytvoriť z neho crossover by mohlo výrazne rozdeliť spoločnosť. **Automobilka však tomuto spojeniu zatiaľ verí a myslí si, že jej nový model prinesie žiadúce zisky. Čo si o tom myslíte vy?**
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.