Advertisement

Advertisement

Hyundai Venue: nové najlacnejšie SUV od juhokórejskej značky „nechtiac“ odhalené

Myslíte si, že Hyundai skončí pri modeloch Kona, Tucson a SantaFe? Štvrté SUV je priam nevyhnutnosťou a teraz sa stáva realitou. Volá sa Venue a máme príležitosť spoznať ho ešte pred oficiálnou premiérou.
Vydané  Text: 


Advertisement
„Nekupujte si žiadne malé SUV-čko, kým Hyundai nepredstaví svoj nový model Venue!“ Možno s úmyslom podsunúť verejnosti práve takýto odkaz internet prostredníctom „špiónskych záberov“ spoznal podobu nového SUV od značky Hyundai, ktoré mieni dobyť spočiatku indický, potom severoamerický a napokon európsky trh. Zábery vznikli kurióznym spôsobom: muž-špión prišiel k maskovanému modelu auta, odkryl plachtu a nafotil to, čo pod ňou našiel. Následne svoj objav publikoval na internete a motoristická verejnosť sa teraz ide potrhať po novom esúvečku.
Oficiálne má byť nový Hyundai Venue odhalený 17. apríla na konferencii v New Yorku a bude patriť medzi najzaujímavejšie premiéry autosalónu. Hyundai Venue s dĺžkou štyri metre bude hierarchicky zaradený pod model Kona a bude tomu zodpovedať aj cenovka. Bude sa jednať o najlacnejšie SUV značky, čo znamená menej ako 14 490 eur. Len pre zaujímavosť, model i20 Active sa predáva od 11 790 eur a i30 hatchback od 13 190 eur, novinka by teoreticky mohla štartovať okolo ceny 13-tisíc eur. Fotografie z Indie odhaľujú robustnú masku chladiča a trojúrovňové vyhotovenie svetlometov. Denné LED svetlá sú umiestnené najvyššie, hneď po nimi sa nachádzajú stretávacie a úplne dole sú hmlovky. Tento dizajnový princíp značka Hyundai s úspechom využíva aj v modeloch Kona a SantaFe, stredne veľké SUV Tucson danému konceptu ešte ako-tak odoláva. Na modeli Venue priam bije do očí estetické vyhotovenie masky chladiča, ten obsahuje hrubú pochrómovanú mriežku a veľké logo výrobcu uprostred. Zábery odhaľujú aj interiér, ktorý už nevychádza zo súčasných dizajnových štandardov značky. Volant je síce obdobný tomu z i30, ale usporiadanie a vzhľad stredovej konzoly s ovládačmi klimatizácie a centrálnym displejom je odlišné od ostatných modelov.
Zadné partie Hyundai Venue pripomínajú subkompaktné hatchbacky a celková šírka vozidla dáva tušiť, že objem batožinového priestoru nebude Venue tlačiť do pozície lídra vo svojom segmente. Pokiaľ ide o severoamerické a indické motorizácie, k tým sa vyjadrovať nebudeme, na našom trhu by sa malo malé SUV očakávane objaviť so základným trojvalcom 1.0 T-GDI, počítame aj s možnosťou vybaviť model automatickou prevodovkou. Hlasujte za Miss Drive 2019 a vyhrajte Hyundai i30 Fastback
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.