SEAT má za sebou rekordný rok, zamestnanci sa môžu tešiť na prémie

V sídle Seatu majú dôvod na oslavu. Rok 2018 bol pre nich rekordný.
Vydané Text: 

Rok v číslach

A rekordný hneď v niekoľkých oblastiach. Oproti roku 2017 si polepšili o 33,4%. Len pre zaujímavosť, zisk sa vyšplhal na hodnotu 254 miliónov €. Vďačia hlavne nárastom predajov. V roku 2018 predali 517.600 kusov áut, čo je o 10,5% viac ako predošlý rok.

Čo na to prezident spoločnosti?

Svoje nadšenie neskrýval ani prezident spoločnosti SEAT Luca de Meo: „Dokončili sme prvý cyklus renovácie nášho portfólia so spustením predaja modelu Tarraco. Čoskoro sa pustíme do druhej fázy v oblasti elektrifikácie, zdieľanej mobility a konektivity s cieľom byť významným hráčom na trhu.”

TEST: SEAT Tarraco 1.5 TSI 2WD – Ako jazdí len s pohonom prednej nápravy?

Sedem sedadiel a veľký vnútorný priestor. Kedysi požiadavka na vany. Dnes, keď ľudia kupujú všetko, čo má nálepku SUV, prechádza ťažisko predajov na túto kategóriu. SEAT do nej pripravil model Tarraco. Vyskúšali sme ho so základným benzínovým motorom.

Bez povšimnutia neostanú ani zamestnanci

Ako uvádza Seat vo svojej tlačovej správe, aktuálne sa jeho modely vyrábajú v španielskom Martorelle, Kvasinách a v Mladej Boleslave, protugalskej Palmele, Bratislave a Wolfsburgu, kde vzniká Tarraco. V nasledujúcich mesiacoch sa na odmeny môžu tešiť aj zamestanci firmy, ktorí dostanú bonus 1.068€ v hrubom. Pre porovnanie, bonusy za minulý rok boli takmer o polovicu nižšie.
Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.