Nový Peugeot 208 odhalený pred premiérou! Máme prvé oficiálne fotografie:

Oficiálne sa novinka predstaví už o niekoľko dní v Ženeve.
Vydané Text: 

**Dizajn novej generácie preberá väčšinu prvkov uvedených na vlajkovej lodi automobilky Peugeot.** Od modelu 508 čiastočne preberá dizajn predných svetlometov s denným svietením pripomínajúcim mamutie kly a priamo na kapote nechýba ani retro číselné označenie modelu odkazujúce na slávne modely francúzskej značky. Vzadu je viditeľný už zaužívaný scenár v podobe svetlometov v tvare levích pazúrov a ich optické prepojenie prostredníctvom čierneho pásu rozprestierajúceho sa naprieč zadným vekom kufra. Nakuknúť môžeme aj do interiéru, ktorý ponúka zaužívané usporiadanie s vysoko umiestnenou (pravdepodobne plne digitálnou) kaplnkou prístrojov a menším volantom pod jej úrovňou – koncepcia i-cockpit. **Aj svojou členitou architektúrou pripomína interiér mestského hatchbacku vlajkovú loď značky (Peugeot 508), no displej infotainmentu je tentokrát umiestnený ešte o niečo vyššie na vrchu palubnej dosky.** Nový Peugeot 208 bude postavený na poslednej platforme od koncernu PSA, ktorú má mimochodom používať aj pripravovaný Opel Corsa.
**Použitý základ zaistí modelu 208 možnosť čisto elektrickej verzie, s ktorou automobilka počíta.** Vidieť to aj na fotografii, kde sa pravdepodobne elektrický alebo plug-in hybridný Peugeot 208 nabíja z verejnej nabíjacej stanice. Na informácie o motorizáciách si však musíme ešte počkať, hoci aktuálna ponuka známych jednotiek PSA sa pravdepodobne objaví aj v tomto modeli. Novinku uvidíme na autosalóne v Ženeve, kde sa predstaví už 5. macra.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.