Dacia na ženevskom autosalóne ukáže limitovanú edíciu áut

Ak ste očakávali, že sa značka Dacie bude na ženevskom autosalóne pohybovať v tieni materského Renaultu… mali ste pravdu. Ale s niečím novým predsa len príde.
Vydané Text: 

Skupina Renault, ktorá na ženevskom autosalóne v marci odprezentuje novinky značiek Renault a Dacia, zverejnila zoznam svojich premiér. Pod značkou Renault sa na autosalóne predvedie úplne nová generácia technologicky nabitého mestského kompaktu CLIO, ktoré výrobca predstavuje sloganom „Evolúcia & Revolúcia“.

Veľká fotogaléria nového Renault Clio: toto sa Francúzom vydarilo na plnej čiare!

Nový Renault Clio je zvonka menší, ale vnútri významne narástol. Ako je to možné?

Okrem nového Clia bude stánok Renaultu priťahovať pozornosť verejnosti aj novým Twingom. Novinka má kompaktnú dĺžku iba 3,61 metra a priemer otáčania je iba 4,3 metra! Jedná sa o najlepšie číslo na trhu. Vozidlo stojí na 15-palcových kolesách, za 16-palcové verzie si priplatíte. Do Twinga údajne natlačíte až 2,3-metrový náklad, skvelé! Renault Twingo je jedným z posledných automobilov svojho druhu, ak nie vôbec posledným. Ikonický model od francúzskej automobilky s motorom uloženým vzadu prešiel modernizáciou, ktorá mu dopriala vyladený zovňajšok, ohromnú personalizovateľnosť a zvýšenú bezpečnosť.
Značka Dacia prichádza na autosalón v Ženeve s aktuálnym modelovým portfóliom a nepochybujeme, že najviac pozornosti bude pútať súčasná generácia SUV Duster a Logan MCV Stepway, ktorého test sme publikovali pred niekoľkými dňami. Ako novinku automobilka prinesie vozidlá patriace do limitovanej edície TECHROAD. Automobily tejto výbavy môžete už dnes nájsť v slovenskom konfigurátore. Edícia je určená len pre modely Duster, Logan a rodinu Stepway (Sandero, Logan MCV, Lodgy a Dokker) v dvoch nových farbách: červenej Fusion a šedej Highland.

Test Dacia Logan MCV Stepway s 0,9-litrovým motorom: Veľmi dobre!

Ak ste nad Daciami doteraz ohŕňali nos, prečítajte si náš test modelu Logan MCV Stepway a možno svoj názor prehodnotíte.

Dacia Duster Techroad
V zahraničí je názov tejto edície odlišný: Ultimate. Poznáme aj ceny modelov Techroad, napríklad za najlacnejší Duster Techroad SCe 84 kW/114 k S&S 4×2 zaplatíte 13 840 € a za 4×4 15 640 €. Vôbec najdrahším Dusterom bude práve verzia Techroad s motorom Blue dCi 85 kw/115 k S&S s pohonom všetkých kolies za 18 140 €.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.