Polícia zverejnila ďalšie video s nebezpečnými slovenskými vodičmi

Z arogancie niektorých šoférov sa vám dvihne tlak.
Vydané , zverejnil

**Polícia nás na Facebooku pravidelne zásobuje videami, ktoré zachytávajú incidenty na slovenských cestách. Zvyčajne je na videách zachytená arogancia vodičov, inokedy autokamery zaznamenali situácie, v ktorých šofér vozidla nešťastne zazmätkoval a takmer spôsobil nehodu.**

Čo robí zo šoféra zlého vodiča? Ak si myslíte, že je to o neskúsenosti, ste na veľkom omyle. Aj skúsený vodič môže byť zlý, ak zanedbáva bezpečnosť a verí vo svoju vlastnú nadradenosť. Takýto vodič napríklad nie je schopný odhadnúť, kedy sa správa agresívne, cíti sa bezpečnejšie než v skutočnosti je, rád zabúda, že iní šoféri sú tiež ľudia a pevne verí tomu, že vidí všetko, čo sa okolo neho deje.

Občas je problémom riskúcich vodičov úplne obyčajná bezohľadnosť a neschopnosť pochopiť, že práve dôsledkom ich správania vznikajú každý deň vo svete stovky a tisíce dopravných nehôd s fatálnymi následkami.

Inzercia

Advertisement

Na Autovinách sa často venujeme dopravnej psychológií a určite by ste niektoré z článkov na túto tému nemali prehliadnuť. Odkazy na tie najzaujímavejšie pripájame na konci tohto článku hneď za videom.

Polícia pripomína, že ak máte na kamere zaznamenaný incident, mali by ste s ním ísť na políciu a začať vec riešiť oficiálne. V opačnom prípade polícia konať nemôže, zverejniť video na internete totiž pre začatie vyšetrovania nestačí.

Čo robí zo šoféra zlého vodiča: prejavy vodičov, ktorí veria vo vlastnú nadradenosť

Skúsený vodič nemusí byť vždy aj lepším vodičom, pretože aj prehnaná sebadôvera a pocit kontroly nad situáciu ho môžu viesť k mnohým chybám.


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.