Aktuality

Najmenšie SUV Lexusu UX je v Japonsku hitom, u nás je v predpredaji

Nový Lexus UX sa dostal do predaja koncom uplynulého roka. Objednávky sa okamžite vyšplhali na 8 800 kusov, čím výrazne prevýšili plánovaný predaj 900 kusov mesačne. Ak japonský výrobca nezvýši výrazne výrobu a prijme všetky objednávky, japonskí vodiči budú na vytúžené auto čakať 10 mesiacov, tvrdí portál Lexus Enthusiast.

Nezvyčajný dizajn a inteligentná karoséria

Čo na novom modeli priťahuje kupcov? Najmenšie SUV Lexusu upútalo jedinečným dizajnom. Výrazné lemy blatníkových oblúkov či zadné, združené svetlá so 120 LED diódami nemajú iba ozdobnú funkciu. Ich úlohou je nasmerovať prúd vzduchu tak, aby sa zvýšila stabilita vozidla na ceste. Pri novom vozidle predstavil Lexus aerodynamicky optimalizované päťlúčové disky, ktoré sú svetovou novinkou.

Lexus UX hitom v Japonsku

Starostlivo premyslený je aj interiér vozidla. Prístrojová doska bola znížená a predné stĺpiky maximálne zúžené, aby neobmedzovali zorné pole vodiča. Pohodlné sedadlá sú zdobené prešívaním inšpirovaným tradičnou japonskou technikou sašiko, výzdoba prístrojového panela čerpá inšpiráciu z japonského papiera so špecifickým vzorom washi. Systém spúšťania okien je navrhnutý tak, aby znižoval hluk a eliminoval riziko zachytenia prstov alebo súčastí odevu.

Lexus UX hitom v Japonsku

Perfektne ovládateľný

Mestský crossover Lexusu bol vybudovaný na novej platforme GA-C. Použitie takejto konštrukcie umožnilo zvýšiť tuhosť karosérie a znížiť ťažisko, čo sa podpísalo na vynikajúcich jazdných vlastnostiach vozidla. Zážitok z jazdy dodatočne zvyšuje nezávislé zavesenie kolies.

Verziu UX 250h poháňa najnovšia 4. generácia hybridného systému s celkovým výkonom 184 koní a vo verzii s pohonom prednej nápravy zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 8,5 s. Hybridný Lexus UX je dostupný aj vo verzii AWD s inteligentným pohonom 4x4, nazývaným E-Four. Verzia Lexus UX 200 má 4-valcový dvojlitrový zážihový motor s výkonom 171 koní.

Lexus UX hitom v Japonsku

Vysoká bezpečnosť ako štandard

Nový model vie zaujať tiež svojou výbavou. Už v štandardnej verzii disponuje balíkom bezpečnostných systémov Lexus Safety System +, ktorý zahŕňa autonómne brzdenie s detekciou chodcov, monitorovaním cyklistov, čítačku značiek, balík CO Drive s adaptívnym tempomatom, udržiavaním v jazdnom pruhu a automatickým prepínaním diaľkových svetiel. Aj v najlacnejšej verzii je vozidlo vybavené kamerou na cúvanie.

Lexus UX hitom v Japonsku

Lexus UX a Slovensko

Na Slovensku bol predpredaj modelu Lexus UX už spustený.

Prvé vozidlá budú u predajcov už v priebehu marca 2019, teda už o niekoľko týždňov. Cena modelu začína na úrovni 36 400 € pre konvenčný motor, pri hybridnej verzii začína cena modelu na sume 37 900 €.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie