Kia a Hyundai zvolávajú takmer 200 000 áut! Riziko požiaru sa týka amerických modelov:

Dobrovoľné zabezpečenie vozidla si môže uplatniť ďalších 1 677 640 vozidiel značiek Kia a Hyundai.
Vydané , zverejnil

Do servisov pôjdu najmä majitelia modelov Optima, Sorento a Sportage, ktorí už v minulosti jednu zvolávaciu akciu absolvovali. Kia si tentokrát nie je istá, či vymenená súčiastka bola správne nainštalovaná a podľa zástupcov automobilky je potrebné skontrolovať dodržanie postupu pri výmene a oprave. Malo by sa jednať **chybu systému prívodu paliva, pri ktorej môže dôjsť k úniku paliva a následnému vznieteniu vozidla**. Podobný problém majú aj niektoré modely značky Hyundai, a to Sonata a Santa Fe Sport.

Viac ako 1,6 milióna ďalších vozidiel si môže dobrovoľne nechať upraviť riadiacu jednotku motora, ktorá nemusí správne ohlasovať problémy týkajúce sa funkčnosti motora, čím vystavuje vozidlo riziku vážnych technických problémov. Dobrou správou je, že **tieto problémy by sa mali týkať najmä mimoeurópskych vozidiel predávaných za veľkou mlákou.** Zasiahnuté vozidlá majú pod kapotou benzínové štvorvalce 2.0 T-GDI a 2.4 GDI, ktoré boli vyrobené medzi rokmi 2011-2018.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.