Nová Octavia bude vyzerať ako štvordverové kupé! Poznáme detaily:

Úplne nová generácia sa predstaví už o pár mesiacov.
Vydané , zverejnil
Credits: LARSON

Rovnako ako v prípade už predstaveného modelu Scala, vzhľad novej Octavie sa ukáže najprv vo forme konceptu. Vidieť by sme ho mali už na tohtoročnom autosalóne v Ženeve, pričom samotná vízia sa bude od sériového modelu líšiť len v detailoch. **Očakávať môžeme agresívnejší vzhľad štvordverového kupé.** Octavia by sa tak mala viac podobať modelom ako sú napríklad **Volkswagen Arteon, Peugeot 508 či Audi A5.** Samozrejmosťou budú ostré hrany či trojuholníkové svetlomety podobné Scale.

Samotná platforma či rozmery sa výrazných zmien nedočkajú, predpokladáme však o pár milimetrov nižšiu celkovú výšku vozidla. Veľkosť batožinového priestoru by mala byť, napriek pripravovanému športovému vzhľadu, zachovaná na približne rovnakej úrovni ako má súčasná generácia. **Zákazníci môžu očakávať kvalitné materiály, nové dizajnové obklady palubnej dosky a vyššie položené displeje multimediálneho systému** v rôznych veľkostiach od 6,5“ až do 9,2“ pre najvybavenejšie modely. Štandardom luxusnejších výbav bude aj digitálny prístrojový štít, ktorý v kaplnke prístrojov vystrieda analógové budíky.

Samotná ponuka základných motorov by sa radikálne zmeniť nemala. Očakávame prítomnosť benzínových prepĺňaných agregátov 1.0 TSI a 1.5 TSI. V ponuke by mali vydržať aj naftové verzie 1.6 TDI a 2.0 TDI. Pribudne však **mild-hybridná technológia a neskôr aj plug-in hybrid s elektrickým dojazdom na niekoľko desiatok kilometrov.** V roku 2020 doplní ponuku aj úplne nová generácia ostrej verzie RS.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.