Šuchli ste auto na parkovisku a zbabelo ušli? Hrozí vám odobratie vodičského preukazu na 12-60 mesiacov!

Polícia na svojom facebooku radí, ako sa zachovať v prípade, keď ste niekomu šuchli auto.
Vydané Text: 

Do podobnej situácie sa nie je náročné dostať. Už len** parkovanie na** väčších slovenských **sídliskách vie byť poriadnym adrenalínovým zážitkom** prepojeným s množstvami vulgarizmov popri parkovaní alebo vyparkovávaní. **Ak sa vám** pri tomto úkone stane, že niekomu **”škrtnete” auto,** mali by ste to riešiť. **V prípade neriešenia problému vám hrozí odobratie “vodičáka” na 12-60 mesiacov a pokuta od 300-1300€.** **Drobné poškodenie je možné riešiť aj bez účasti polície, avšak vodič si musí splniť zákonom stanovené povinnosti, medzi ktoré patrí:** 1) zastaviť vozidlo 2) kontaktovať poškodeného/poškodenú (v prípade parkovania pred nákupným centrom je možné osobu vyhlásiť na informáciach, na rôznych podujatiach sa dá spojiť s organizátorom akcie, a keď nám neostáva nič iné, tak vyrozumenie sa dá urobiť aj prostredníctvom telefónneho čísla 158) 3) vzájomne si vymeniť osobné údaje 4) vypísať tlačivo o nehode z PZP 5) urobiť opatrenia, aby nebola ohrozená plynulosť a bezpečnosť premávky Súhrnné informácie si môžete pozrieť aj prostredníctvom videa, ktoré zverejnili na svojom facebooku.
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.