Dobre sa pozrite, toto je Porsche 911 ako Shooting Brake

Legendárna 911-ka sa iba koncom novembra dočkala omladenia a krátko na to automobilka predstavila aj nové 718-ky Cayman T a Boxster T.
Vydané Text: 

Značka Porsche iba pred niekoľkými týždňami predviedla svoje najnovšie modely 911, 718 Cayman T a 718 Boxster T. Ide o športovo vyladené verzie s nižšími podvozkami, ktoré boli doteraz k dispozícii výhradne pre najvyššie a najdrahšie varianty S a v prípade 911 sa jedná o úplne novú generáciu vozidla. Že nevidíte veľké zmeny? To neznamená, že nemáte prehľad, pretože inovácie sa v Porsche dejú pomaly a každá nová generácia sa od tej prechádzajúcej líši predovšetkým v technológiách, vo výkone motorov a vylepšených jazdných vlastnostiach. Najnovšie sa nám do rúk dostala vizualizácia novej generácie Porsche 911 vo veľmi nezvyčajnom karosárskom vyhotovení – Shooting Brake. Možno sa pýtate, prečo by legendárna nemecká automobilka mala na postaviť Shooting Brake práve na podvozku z 911-ky, čo je celkom odlišný typ vozidla. Pýtate sa správne a odpoveďou je, že sa v skorej dobe modelu Porsche 911 Shooting Brake ani nedočkáme. Fotografia, na ktorú sa pozeráte, obsahuje iba v počítači vytvorený rendering takéhoto automobilu. V minulosti sa už podobné vizualizácie 911 Shooting Brake objavili a hoci sa nedočkali oficiálneho schválenia, musíme uznať, že niektoré z návrhov vyzerali naozaj pôsobivo. Je to aj prípad tejto vizualizácie. Porsche 911 Shooting Brake na nej vyzerá takmer uchopiteľne.
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.