Poznáte automobilku WEY? Vyrába päť esúvečiek, ktoré vás určite zaujmú

Automobilka WEY vyrába automobily, ktoré by svojím dizajnom priniesli do Európy čerstvý vietor. Prečo nevyzerajú takto aj „naše“ esúvečka?
Vydané , zverejnil

Automobilka WEY u nás nie je veľmi známa, vedia o nej skôr ľudia, ktorí sa lepšie orientujú na trhu dovážaných a pre nás exotických automobilov. WEY totiž patrí pod čínsky automobilový koncern Great Wall Motor a svoje automobily predáva na čínskom trhu, kde reprezentuje vyššiu triedu.

Značka sa sústreďuje výhradne na kategóriu SUV. Momentálne ponúka päť modelov a šiesty koncept, ktorý by sa v dohľadnej dobe mohol dočkať sériovej výroby. Sú nimi P8 Plug-in hybrid (PHEV), hybridy VV7s-Hi4 a VV5s-Hi4 a konvenčne poháňané modely VV7 a VV5.

Vlajková loď výrobcu je WEY P8, prvý plug-in hybrid od značky WEY

**P8** je vôbec prvý plug-in hybrid výrobcu, je vybavený inteligentným pohonom všetkých štyroch kolies a je nositeľom jednoduchého, vysoko estetického dizajnu. Ten je vo všetkých ostatných modeloch viacmenej .

WEY VV7 sa vyrába aj ako hybrid s názvom VV7s-Hi4

**VV7s-Hi4** vychádza z modelu **VV7**, je vybavený doplnkovým 48 voltovým elektrickým pohonom platformy P4, ktorý dopĺňa benzínový motor s automatickou prevodovkou BSG. Rozdiel medzi modelmi **VV5s-Hi4** je **VV5** je rovnaký ako pri VV7.

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


Pokračujte na ďalší príspevok »