Advertisement

Advertisement

Ford ukončí výrobu týchto modelov! Čo bude ďalej?

Z kedysi populárnych modelov sa dnes stala finančná záťaž, ktorú automobilka už nechce umelo držať pri živote.
Vydané  Text: 


Advertisement
Segment malých a stredných rodinných MPV je na pokraji zániku a viaceré automobilky postupne ukončujú ich výrobu bez ďalšieho nástupcu. **O kedysi populárne modely C-Max a Grand C-Max už dnes nie je zo strany zákazníkov záujem a pre automobilku je ich pokračujúca výroba finančne zaťažujúca.** Obidva modely boli pritom vyrábané spoločne s Focusom v nemeckej továrni Saarlouis, kde dnes výrobca zamestnáva zhruba 6 200 pracovníkov. **S ukončením výroby dvoch modelov tak môže prísť o prácu až 1 600 zamestnancov.** Nedávno došlo k ukončeniu výroby aj v Rumunsku vyrábaného modelu B-Max a **ďalšími horúcimi kandidátmi na zozname sú S-Max a veľké Galaxy.** Vany majú byť v blízkej budúcnosti kompletne nahradené crossovermi a SUV, ktoré idú momentálne „na dračku“. Predpokladá sa, že celé **portfólio Fordu bude časom pozostávať výhradne z terénnejších modelov,** jedinou výnimkou môže byť legendárny Mustang.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.