Lexus pripravuje konkurenta pre Lamborghini Urus!

Informácie z Japonska naznačujú, že by mal prísť v už roku 2020!
Vydané Text: 

Na tohtoročnom autosalóne Detroit Auto Show predstavil Lexus koncept futuristického crossoveru LF-1. Informácie z Japonska naznačujú, že jeho sériovo vyrábaná verzia by mohla mať premiéru už v roku 2020. Vozidlo sa môže stať súčasťou rodiny F a v tejto verzii by mohlo mať výkon takmer 670 koní, čím sa stane konkurenciou napríklad pre Lamborghini Urus. Informácie o očakávanej premiére zverejnil japonský portál Spyder7. Predpokladá, že vozidlo bude poháňané jednotkami, ktoré sú dobre známe z vlajkovej limuzíny Lexus LS. Ak sa tak stane, nový luxusný crossover Lexusu bude poháňať motor V6 s turbodúchadlom s objemom 3,5 litra, ktorý má výkon 417 koní a tiež hybridný motor V6 s výkonom 299 koní. Podľa Spyder 7 bude mať sériovo vyrábaný päťmetrový luxusný crossover o čosi vyšší výkon, a to 430 koní.
### Viac ako 600 koni? Objavujú sa aj chýry o športovom modeli z radu F, ktorého výkon by mohol dosiahnuť až 670 koní. Takto nakonfigurovaný automobil bude stáť podľa japonského portálu 150-tisíc dolárov a môže sa stať zaujímavou alternatívou pre Lamborghini Ursus s výkonom 650 koní a cenou 200-tisíc dolárov. Samotný Lexus pri predstavovaní koncepčného crossoveru oznámil, že je otvorený voči realizácii rozličných typov pohonu, vrátane palivových článkov.
### Zaregistrovali si ochrannú známku LQ Futuristický Lexus LF-1, ktorý predstavili v januári v Detroite, je dielom kalifornského štúdia Calty Design Research. Koncept s neopakovateľným vzhľadom a charaktristickou siluetou pripomínajúcou gran turismo má byť tvorcom novej triedy vlajkových luxusných crossoverov. Vozidlo, ktoré meria vyše 5 metrov, by mohlo dostať meno LQ – takúto ochrannú známku si Lexus zaregistroval 7. mája 2018 na americkom patentovom úrade. Písmeno L označuje v abecede Lexusu vlajkové lode, zatiaľ čo Q – podľa portálu Lexus Enthusiast – môže odkazovať na slovo Quintessence, čiže podstata.
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS.