Talisman a Espace majú nové naftové motory Blue dCi, zlepšil sa aj benzínový TCe

Nové motory ponúknu vyššie maximálne výkony a nové technológie, ktoré sa zapáčia všetkým ekoaktivistom. Jedným tŕňom v ich oku bude fakt, že sa jedná o dva nové poctivé naftové motory a jeden benzínový.
Vydané Text: 

Modely segmentu D od Renaultu: zľava Espace, Talisman a Koleos
Renault oznámil novinky vo svojej ponuke, ktoré sa dotýkajú modelov Talisman, Talisman Grandtour, Koleos a Espace. Automobily spadajúce do segmentu D sa teraz môžu pochváliť estetickými vylepšeniami a modernizovanými motormi, ktoré sú podľa slov výrobcu ešte kultivovanejšie a výkonnejšie. Estetické a funkčné vylepšenia sa týkajú modelov **Talisman**, **Talisman Grandtour** a **Koleos** – boli pridané **predné LED hmlové svetlá**. Rodinne orientované 7-miestne SUV **Espace** je teraz k dispozícii vo farbe Cosmos Blue s 20-palcovými zliatinovými kolesami v dizajne Kubera a **Talisman S-Edition** ponúka nové 19-palcové disky z kremíkových zliatin v kosoštvorcovom dizajne Alizarine. Športový charakter Talismanu S-Edition je zdôraznený exkluzívnou výbavou: čiernočiernym interiérom vrátane čierneho stropu, prítomné je kontrastné červené prešívanie. To sa nachádza na sedadlách, volante, radiacej páke i dverách. Vozidlá segmentu D sú v Renaulte príznačné Full-LED svetlometmi, svetelným podpisom v tvare písmena C a robustnými prednými partiami s rozmernou mrežou chladiča.

Test Renault Espace TCe 225 EDC: Vo vrcholnej forme

Toto auto je skutočný fenomén. Má všetko, po čom môžete túžiť otec-motorista, navyše v podobe, ktorá sa bude páčiť aj mamičkám s deťmi.

**Inovácie v motorizáciách** sa týkajú modelov Talisman a Espace. V prípade Talismanu sa novinky objavia ako v karosárskom vyhotovení sedan, tak aj kombi (Grandtour).
Nový benzínový motor TCe 225 EDC GPF
**Nový benzínový motor TCe 225 EDC GPF** má namontovaný filter pevných častíc pre kontrolu znečistenia ovzdušia (GPF). Jedná sa o 4-valcový turbodúchadlový motor s priamym vstrekovaním, zdieľaný Allianciou Renault-Nissan Mitsubishi. 1,8-litrový motor dosahuje úroveň výkonu 2-litrového súrodenca . TCe 225 EDC GPF ponúke maximálne výkony na úrovni 225 až 300 koní.
Naftové motory Blue dCi 160 EDC a dCi 200 EDC
**Naftové motory Blue dCi 160 EDC** a **dCi 200 EDC** sú vybavené technológiou selektívnej katalytickej redukcie (SCR). **Blue dCi 200 EDC** ponúkne maximálny výkon 200 konských síl a maximálny krútiaci moment 400 Nm, konfigurovaný je s automatickou dvojspojkovou prevodovkou EDC. Motor **Blue dCi 130 EDC** ponúkne nanajvýš 160 koní a najvyšší krútiaci moment stále pôsobivých 360 Nm. Súčasťou technologickej výbavy nových motoro je variabilná geometria turbodúchadla, zabezpečuje zvýšenie výkonu pri nízkych aj vysokých otáčkach motora .Injektory boli zvýšené na 8 otvorov a tlak vstrekovania paliva o 700 až 2500 barov, čím sa ďalej znížili emisie a zvýšila sa výkonnosť.
Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.