Toyota investuje do bezpečnosti automatizovaných systémov riadenia

Chcú zlepšiť bezpečnosť a spoľahlivosť automatizovaných systémov riadenia. Preto sa spoločnosť Toyota spolu s výskumným ústavom Toyota Research Institute-Advanced Development, Inc. (TRI-AD) a poisťovňou Tokio Marine & Nichido Fire Insurance Co. Ltd. dohodli na spolupráci.
Vydané Text: 

Toyota RAV4 - interiér
Pri vylepšovaní bezpečnostných riešení budú využité reálne **údaje o nehodách poskytnuté poisťovňou**. Toyota a TRI-AD napodobnia reálne podmienky, pri ktorých na cestách prichádzalo k nehodám, alebo nebezpečným situáciám, ktoré viedli k nehodám. Využijú na to databázu poisťovne Tokio Marine & Nichido. Následne ich použijú pri simuláciách automatizovanej jazdy. To umožní zhodnotiť tieto situácie v čo najreálnejších podmienkach, čo pomôže zvýšiť bezpečnosť automatizovaných systémov riadenia. ### Reálne údaje + umelá inteligencia Tokio Marine & Nichido vyvinie moderný systém hlásenia škodových udalostí, pri ktorom využije údaje z automobilov s funkciou automatického riadenia. Technickú podporu na analýzu údajov poskytne spoločnosť ALBERT. Pri vývoji moderných systémov automatického riadenia a bezpečnostných systémov využívajú spoločnosť Toyota a TRI-AD reálne údaje, aj umelú inteligenciu. Schopnosť presne určiť príčiny dopravných nehôd je mimoriadne dôležité pre rozširovanie možností nových technológií. ### V spolupráci s Tokio Marine & Nichido Poisťovňa Tokio Marine & Nichido rieši ročne prípady viac ako dvoch miliónov dopravných nehôd. Spoločnosť má vďaka zhromažďovaniu údajov o okolnostiach a príčinách nebezpečných nehôd bohaté vedomosti z oblasti ich prevencie a s tým súvisiacim obmedzovaním finančných strát. Poisťovňa vidí svoju úlohu v urýchlení komercializácie autonómnych automobilov, podieľala sa na rôznych cestných testoch automatizovaného riadenia. Je tiež prvou poisťovňou, ktorá zaviedla odškodenenie pre obete nehôd s účasťou autonómneho vozidla a tiež v situáciach, keď nie je možné určiť zodpovednosť vodiča alebo automatizovaného systému riadenia.
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.