Hyundai Kona Electric má slovenskú cenu, rozdiel vo výbavách je 7 500 eur

Elektrické malé SUV s triezvym dizajnom sa ponúkne za naozaj zaujímavé ceny, na elektrinu prejde maximálne 482 kilometrov.
Vydané Text: 

Značka Hyundai oznámila slovenské ceny elektrického SUV KONA a nepochybne potešila fanúšikov elektromobility. „Konu Electric s batériou s kapacitou 39 kWh a výkonom elektromotora 100 kW (136 k) je možné vo výbave ELECTRIC získať už od 34 990 €. Vozidlo so silnejšou, 64 kWh batériou a výkonom elektromotora až 150 kW (204 k) začína na sume 38 490 € vo výbave ELECTRIC, pri výbavovom stupni ELECTRIC+ stojí 42 490 €,“ uvádza sa vo vyhlásení importéra Hyundai Motor Slovakia.
Základná verzia Kona Electric má elektromotor s maximálnym výkonom 100 kW (136 k) a maximálnym krútiacim momentom 395 Nm. Batéria má kapacitu 39,2 kWh, dojazd dosahuje 312 km. Verzia s dlhým dojazdom má elektromotor s maximálnym výkonom 150 kW (204 k) a maximálnym krútiacim momentom 395 Nm, batériu s kapacitou 64 kWh a dojazd maximálne 482 km kilometrov podľa cyklu WLTP. Z nuly na 100 km/h zrýchľuje za 7,6 sekundy.
Elektrická Kona sa bude ponúkať v dvoch stupňoch výbavy ELECTRIC a ELECTRIC+. ELECTRIC obsahuje vyhrievanie predných sedadiel a volantu, kovové pedále, solárne sklá a zatmavené sklá zadných okien, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, automatickú klimatizáciu, predné a zadné parkovacie senzory, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, ďalej 7-palcový farebný displej s Apple CarPlay a Android Auto, zadnú parkovaciu kameru a 6 reproduktorov. ELECTRIC+ ponúkne navyše aj predné Bi-LED svetlomety, automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA), systém autonómneho brzdenia FCA s ochranou chodcov a balík Techno pack (systém monitorovania mŕtveho uhla, systém upozorňujúci na vozidlá blížiace sa v priečnom smere pri cúvaní a elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá). Ďalej táto výbava ponúkne elektricky nastaviteľné predné sedadlá, polokožené čalúnenie sedadiel, head-up displej, bezdrôtové nabíjanie telefónu aj adaptívny tempomat s funkciou “auto stop a štart” či 8-palcový displej s navigáciou.
Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023