Hyundai pripravuje nové obrovské SUV, takto by malo vyzerať

Eventuálne až 8-miestne SUV by veľkosťou predčilo aktuálne najväčší model Santa Fe.
Vydané Text: 

Vzdialený koncernový súrodenec Kia Telluride by mohol byť zaujímavý aj pre európskeho zákazníka, jeho prioritou ale budú Spojené štáty americké. Práve západný trh je na nadrozmerné SUV zvyknutý a od automobiliek ich priam vyžaduje. Pripravované najväčšie SUV od značky Hyundai sa zatiaľ volá Palisade je pravdepodobné, že finálna verzia názvu bude odlišná. Kórejská automobilka už testuje nový model na cestách, portálu Motor1 sa pred časom podarilo získať fotografie maskovaného vozidla a dokonca predstavil vlastnú vizualizáciu novinky. Vyzerá veľmi pôsobivo, vychádza z aktuálneho dizajnového jazyka Santa Fe a očakáva sa, že charakter bude zodpovedať konceptu **Hyundai HDC-2 Grandmaster**.
Hyundai Palisade (2019) podľa Motor1.com
**Hyundai Palisade** ponúkne sedem až osem miest na sedenie, veľkorysý batožinový priestor a dizajnový prvok, ktorý rozpoznávame z Mercedesu Triedy GLE, niekdajšej Triedy M – hovoríme o tvare posledného bočného okna.
Hyundai Palisade (2019) v reálnych testoch, ako ho zachytila redakcia Motor1.com
Novinka sa má oficiálne predstaviť v roku 2019 a podľa dostupných informácií bude pod jej kapotou pracovať benzínový 3,3-litrový V6 z Kia Stinger. Štandardom by mala byť 8-stupňová automatická prevodovka a pohon predných, eventuálne všetkých kolies. Na americkom trhu bude Hyundai modelom Palisade (prípadne Grandmaster) konkurovať značkám ako Ford, Dodge či Volkswagen.
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.