Hyundai pripravuje nové obrovské SUV, takto by malo vyzerať

Eventuálne až 8-miestne SUV by veľkosťou predčilo aktuálne najväčší model Santa Fe.
Vydané , zverejnil

Vzdialený koncernový súrodenec Kia Telluride by mohol byť zaujímavý aj pre európskeho zákazníka, jeho prioritou ale budú Spojené štáty americké. Práve západný trh je na nadrozmerné SUV zvyknutý a od automobiliek ich priam vyžaduje.

Pripravované najväčšie SUV od značky Hyundai sa zatiaľ volá Palisade je pravdepodobné, že finálna verzia názvu bude odlišná. Kórejská automobilka už testuje nový model na cestách, portálu Motor1 sa pred časom podarilo získať fotografie maskovaného vozidla a dokonca predstavil vlastnú vizualizáciu novinky.

Vyzerá veľmi pôsobivo, vychádza z aktuálneho dizajnového jazyka Santa Fe a očakáva sa, že charakter bude zodpovedať konceptu **Hyundai HDC-2 Grandmaster**.

Inzercia

Advertisement
Hyundai Palisade (2019) podľa Motor1.com

**Hyundai Palisade** ponúkne sedem až osem miest na sedenie, veľkorysý batožinový priestor a dizajnový prvok, ktorý rozpoznávame z Mercedesu Triedy GLE, niekdajšej Triedy M – hovoríme o tvare posledného bočného okna.

Hyundai Palisade (2019) v reálnych testoch, ako ho zachytila redakcia Motor1.com

Novinka sa má oficiálne predstaviť v roku 2019 a podľa dostupných informácií bude pod jej kapotou pracovať benzínový 3,3-litrový V6 z Kia Stinger. Štandardom by mala byť 8-stupňová automatická prevodovka a pohon predných, eventuálne všetkých kolies.

Na americkom trhu bude Hyundai modelom Palisade (prípadne Grandmaster) konkurovať značkám ako Ford, Dodge či Volkswagen.


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.