Advertisement

Advertisement

Ešte stále váhate nad zabezpečením svojho auta? Zlodeji odídu s vaším vozidlom už za 4 sekundy!

Máte pocit, že vďaka GPS lokalizácii je vaše auto zabezpečené? Omyl. Monitorované a zabezpečené vozidlo sú totiž dva rozdielne pojmy.
Vydané  Text: 


Advertisement
### Zlodejom na krádež vášho auta stačia 4 sekundy Pomocou najnovšej metódy krádeže je zlodej za 4 sekundy schopný vaše auto otvoriť, naštartovať a odísť s ním. Čo na to stačí? Obyčajný zosilňovač. Pomocou tohto elektronického zariadenia zlodej diaľkovo zachytí signál z kľúča majiteľa vozidla, a tak otvoriť auto, naštartovať a odísť s ním je pre neho už hračkou. Tento signál vie páchateľ zachytiť do vzdialenosti až 500 metrov od vozidla. Nepomôže vám ani to, že máte v aute namontované sledovacie zariadenie. Zlodeji totiž vedia toto spojenie pomocou rušičiek veľmi jednoducho prerušiť. Ako poslednú polohu vozidla budete teda vidieť tú, kde ste svoje auto odparkovali naposledy, aj keď tam už dávno nie je. Čo sa však stane, ak sa zlodej pokúsi ukradnúť auto zabezpečené VAM systémom? Zlodeji dvere auta otvoria, to je pravda. Ale naštartovať ho? Nemožné. Že neveríte? Pozrite sa na to sami! ### Čo je vlastne zabezpečovací systém VAM R1? Ide o spoľahlivé elektromechanické zabezpečovacie zariadenie áut. VAM systém odolá každej technike zlodejov, aj tej 4-sekundovej. Nebude možné: * použiť rušičky GPS/GSM/GPRS signálu, * vymeniť riadiacu jednotku motora či palubnú dosku, * vymeniť spínaciu skrinku, * použiť duplikát kľúča, * použiť čítačku kódov či diaľkových ovládaní.
### Ako je možné, že s VAM systémom je auto neukradnuteľné? Celá technológia je založená na princípoch kombinatoriky: VAM systém sa vždy montuje tak, aby v každom aute boli zabezpečené iné časti a na iných miestach. Dokonca aj dva totožné modely áut sú zabezpečené rozdielne. Práve jeho unikátny spôsob namontovania v každom vozidle ho robí pre zlodejov neprekonateľným. Potvrdzujú to aj štatistiky: áut so zabezpečovacím systémom VAM sa zlodeji už pokúsili ukradnúť viac ako 500, nepodarilo sa im to však ani v jedinom prípade.
### Montáž VAM systému po celom Slovensku Montáž VAM systému vám spravia technici na pobočkách v Bratislave, Kalnej nad Hronom, Nitre a Lemešanoch na východe Slovenska. Ak to do týchto miest však máte ďaleko, technici montáž vedia vykonať aj priamo u vás doma. Ochráňte vaše auto pred zlodejmi, ktorým na krádež auta stačia len 4 sekundy! Viac o neprekonateľnom zabezpečovacom systéme VAM si prečítajte na: [www.autoalarm-vamos.sk](http://bit.ly/2Oj28UX)
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »auto motor a šport č. 1/2024

Štatút reklamnej a propagačnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava –… Prečítať celé

    
 • auto motor a šport č. 1/2024

  Štatút reklamnej a propagačnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava… Prečítať celé

    
 • KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

  PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

 • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

   Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.