Zlodeji áut majú nové praktiky: vykuchajú mu interiér a nechajú ho v lese

Nová generácia zlodejov vie, za čo sa na čiernom trhu platí najviac, ostatné ich nezaujíma.
Vydané Text: 

VW Polo a Golf nájdené v holanskom lese (zdroj: holandská polícia)
### Čierny trh s kradnutými náhradnými dielmi rozvitá aj napriek tomu, že automobily sú vybavené čoraz odolnejšími bezpečnostnými systémami a polícia je schopná držať krok s technologickým pokrokom. V Holandsku sa začali šíriť krádeže automobilov značky Volkswagen, pričom samotné vozidlá po čine polícia našla v dezolátnom stave. Posledný medializovaný prípad ukázal, ako absurdné môžu byť tieto krádeže. Dva automobily uvedenej značky policajti našli v lese blízko národnéo parku v Drunene rozobrané až „na kosť“, ostali po nich iba rámy karosérie a motory. Interiér, predné masky, svetlá, palubovku, volant, sedadlá, vnútorné výplne dverí, audiotechnika, to všetko zlodeji zobrali so sebou. Okrem nich aj všetky papierové dokumenty, počítače, dokonca skrutky, airbagy či celý stredový tunel.
VW Polo a Golf nájdené v holanskom lese (zdroj: holandská polícia)
Motor, brzdy, výfukový systém a sklá ostali na mieste, pretože ich demontáž by si zrejme vyžadovala viac času a zlodeji nechceli zbytočne riskovať. Vyzerá to tak, že celá demontáž interiéru a vybraných exteriérových častí zabrala nanajvýš niekoľko desiatok minút. Vyzerá to tak, že arogancia zlodejov dosahuje nových úrovní. Ak platilo, že ukradnuté autá schovávajú v garáži a tam ho postupne rozoberajú podľa aktuálneho dopytu po súčiastkach, teraz auto rozoberú priamo v lese na poľnej ceste a torzo vozidla ponechajú napospas náhodnému nálezcovi.
Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023