Zlodeji áut majú nové praktiky: vykuchajú mu interiér a nechajú ho v lese

Nová generácia zlodejov vie, za čo sa na čiernom trhu platí najviac, ostatné ich nezaujíma.
Vydané , zverejnil
VW Polo a Golf nájdené v holanskom lese (zdroj: holandská polícia)

### Čierny trh s kradnutými náhradnými dielmi rozvitá aj napriek tomu, že automobily sú vybavené čoraz odolnejšími bezpečnostnými systémami a polícia je schopná držať krok s technologickým pokrokom.

V Holandsku sa začali šíriť krádeže automobilov značky Volkswagen, pričom samotné vozidlá po čine polícia našla v dezolátnom stave. Posledný medializovaný prípad ukázal, ako absurdné môžu byť tieto krádeže. Dva automobily uvedenej značky policajti našli v lese blízko národnéo parku v Drunene rozobrané až „na kosť“, ostali po nich iba rámy karosérie a motory. Interiér, predné masky, svetlá, palubovku, volant, sedadlá, vnútorné výplne dverí, audiotechnika, to všetko zlodeji zobrali so sebou. Okrem nich aj všetky papierové dokumenty, počítače, dokonca skrutky, airbagy či celý stredový tunel.

VW Polo a Golf nájdené v holanskom lese (zdroj: holandská polícia)

Motor, brzdy, výfukový systém a sklá ostali na mieste, pretože ich demontáž by si zrejme vyžadovala viac času a zlodeji nechceli zbytočne riskovať. Vyzerá to tak, že celá demontáž interiéru a vybraných exteriérových častí zabrala nanajvýš niekoľko desiatok minút.

Inzercia

Advertisement

Vyzerá to tak, že arogancia zlodejov dosahuje nových úrovní. Ak platilo, že ukradnuté autá schovávajú v garáži a tam ho postupne rozoberajú podľa aktuálneho dopytu po súčiastkach, teraz auto rozoberú priamo v lese na poľnej ceste a torzo vozidla ponechajú napospas náhodnému nálezcovi.


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.