Za novú Kiu Ceed si priplatíte! Pozrite si slovenský cenník

Automobilka Kia dnes zverejnila oficiálny cenník novej Kie Ceed. Záujemcov môže prekvapiť **vyššia cena základnej verzie,** za ktorú po novom **zaplatíte o tisíc eur viac.** Drobné zdraženie je však pri uvádzaní nového modelu do predaja úplne bežné a časom sa táto cena priblíži pôvodnej generácii. Pod kapotou základnej verzie za **14 590 €** nájdete inovovaný… Prečítať celé
Vydané Text: 

Automobilka Kia dnes zverejnila oficiálny cenník novej Kie Ceed. Záujemcov môže prekvapiť **vyššia cena základnej verzie,** za ktorú po novom **zaplatíte o tisíc eur viac.** Drobné zdraženie je však pri uvádzaní nového modelu do predaja úplne bežné a časom sa táto cena priblíži pôvodnej generácii.
Pod kapotou základnej verzie za **14 590 €** nájdete inovovaný benzínový atmosférický motor **1.4 MPi s výkonom 73,6 kW (100 k).** Komfortná výbava kopíruje predchádzajúcu generáciu. Tešiť sa môžete na manuálnu klimatizáciu, denné svietenie (po novom s LED), elektrické spätné zrkadlá, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, palubný počítač, tempomat či rádio s 5“ LCD displejom. **Výrazný pokrok však zaznamenávame v oblasti bezpečnostnej výbavy.** Väčšina asistenčných systémov je dostupná bez príplatku. Nechýba pomocník pri rozjazde do kopca, systém udržiavania v jazdných pruhoch či protikolízny asistent.
Vyššie stupne Silver a Gold disponujú väčším množstvom elektronickej výbavy. Nechýba ani kožený a vyhrievaný volant, dvojzónová automatická klimatizácia či krajšie disky kolies. Na vrchole ponuky momentálne stojí First Edition. **Takto plne vybavené vozidlo vás však môže stáť nemalé peniaze, pripraviť si tak budete musieť minimálne 20 tisíc eur.**
Veľkými lákadlami novej generácie sú preplňované benzínové motorizácie **1.0 T-GDi (88,3 kW) a 1.4 T-GDi (103 kW).** Slabší litrový motor je možné kombinovať výhradne so šesťstupňovým manuálom, v prípade silnejšej 1,4-ky si môžete priplatiť aj za sedemstupňovú automatickú prevodovku DCT. Odchovancov JRD poteší prítomnosť naftovej stálice v podobe 1.6 CRDi v dvoch výkonových verziách, a to 85 kW (M6) a 100 kW (M6 alebo 7DCT). [POZRITE SI KOMPLETNÝ CENNÍK](http://ecomoto.sk/wp-content/uploads/2018/06/cenik_Novy-Ceed_WEB_SK_2018_final_2.pdf)
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023