Za novú Kiu Ceed si priplatíte! Pozrite si slovenský cenník

Automobilka Kia dnes zverejnila oficiálny cenník novej Kie Ceed. Záujemcov môže prekvapiť **vyššia cena základnej verzie,** za ktorú po novom **zaplatíte o tisíc eur viac.** Drobné zdraženie je však pri uvádzaní nového modelu do predaja úplne bežné a časom sa táto cena priblíži pôvodnej generácii. Pod kapotou základnej verzie za **14 590 €** nájdete inovovaný… Prečítať celé
Vydané , zverejnil

Automobilka Kia dnes zverejnila oficiálny cenník novej Kie Ceed. Záujemcov môže prekvapiť **vyššia cena základnej verzie,** za ktorú po novom **zaplatíte o tisíc eur viac.** Drobné zdraženie je však pri uvádzaní nového modelu do predaja úplne bežné a časom sa táto cena priblíži pôvodnej generácii.

Pod kapotou základnej verzie za **14 590 €** nájdete inovovaný benzínový atmosférický motor **1.4 MPi s výkonom 73,6 kW (100 k).** Komfortná výbava kopíruje predchádzajúcu generáciu. Tešiť sa môžete na manuálnu klimatizáciu, denné svietenie (po novom s LED), elektrické spätné zrkadlá, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, palubný počítač, tempomat či rádio s 5“ LCD displejom. **Výrazný pokrok však zaznamenávame v oblasti bezpečnostnej výbavy.** Väčšina asistenčných systémov je dostupná bez príplatku. Nechýba pomocník pri rozjazde do kopca, systém udržiavania v jazdných pruhoch či protikolízny asistent.

Vyššie stupne Silver a Gold disponujú väčším množstvom elektronickej výbavy. Nechýba ani kožený a vyhrievaný volant, dvojzónová automatická klimatizácia či krajšie disky kolies. Na vrchole ponuky momentálne stojí First Edition. **Takto plne vybavené vozidlo vás však môže stáť nemalé peniaze, pripraviť si tak budete musieť minimálne 20 tisíc eur.**

Inzercia

Advertisement

Veľkými lákadlami novej generácie sú preplňované benzínové motorizácie **1.0 T-GDi (88,3 kW) a 1.4 T-GDi (103 kW).** Slabší litrový motor je možné kombinovať výhradne so šesťstupňovým manuálom, v prípade silnejšej 1,4-ky si môžete priplatiť aj za sedemstupňovú automatickú prevodovku DCT. Odchovancov JRD poteší prítomnosť naftovej stálice v podobe 1.6 CRDi v dvoch výkonových verziách, a to 85 kW (M6) a 100 kW (M6 alebo 7DCT).

[POZRITE SI KOMPLETNÝ CENNÍK](http://ecomoto.sk/wp-content/uploads/2018/06/cenik_Novy-Ceed_WEB_SK_2018_final_2.pdf)

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.