Advertisement

Advertisement

Značka Volvo končí s naftou! Jej vynovený sedan už so vznetovým motorom nikdy nepríde!

Nafta to má spočítané, teda minimálne u značky Volvo. Tá sa rozhodla skoncovať s naftovými motormi, teraz ohlásila, že jeden z jej najobľúbenejších modelov ju nedostane vôbec.
Vydané  Text: 


Advertisement
Automobily značky Volvo
Je to prirodzený vývoj trhu, ale že sa nafta dočká tak dramatickej straty dôvery, to sme nepredpokladali. Veď najmodernejšie naftové motory sa ukazujú ako nadmieru ekologické a úsporné, napriek tomu ich automobilky pochovávajú paradoxne na úkor ochrany životného prostredia. Nahradzovať naftové motory elektrifikovanými benzínovými pohonmi je iba dočasnou populistickou nálepkou na veľký problém. Výroba a nemožnosť recyklácie akumulátorov je tak obrovskou časovanou bombou, že budúce generácie iba budú ticho krútiť hlavami, ako sme toto mohli dopustiť. Dovtedy, kým tá bomba vybuchne, sa budú automobilky tváriť ako nanajvýš ekologické a budú odsúvať naftové motory bokom. Je to aj prípad automobilky Volvo, ktorá aj takto demonštruje „svoje odhodlanie smerovať k dlhodobo udržateľnej budúcnosti bez používania tradičných spaľovacích motorov.“ Všetky nové modely Volvo, ktoré budú uvedené na trh od roku 2019, budú v ponuke buď ako polohybridné zážihové, Plug-in hybridné zážihové alebo akumulátorové elektrické vozidlá. Cieľom automobilky je dosiahnuť, aby 50 percent celosvetového objemu jej predaja do roku 2025 tvorili plnoelektrické vozidlá. Výroba nového sedanu S60 sa začne na jeseň tohto roku, spočiatku bude v ponuke predajcov figurovať so 4-valcovými benzínovými motormi Drive-E, ako aj vo verzii s hybridným Plug-in pohonom. Polohybridné verzie budú nasledovať na budúci rok. Definitívne sa však populárny sedan S60 rozlúči s naftovými motormi.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.