Putinova limuzína sa konečne ukázala svetu! Toto sú najdôležitejšie fakty.

Verejnosti sa prvýkrát predstavila dnes, a to počas inaugurácie Putina.
Vydané Text: 

Dnešná inaugurácia prezidenta Vladimíra Putina bola pre Rusko nielen len ďalším politickým, ale aj automobilovým míľnikom. Po dlhých rokoch došlo k výmene prezidentského Mercedesu-Benz Pullman za vozidlo z domácej dielne. Okrem limuzíny plánujú vyrobiť aj SUV a minivan. Všetky budú stáť na rovnakej modulárnej platforme EMP. Nová automobilová značka oficiálne figuruje pod názvom Aurus, ktorý vznikol spojením dvoch skratiek pre zlato (Au) a Rusko (Rus). Rozmery novej vládnej limuzíny dosahujú 6 062 mm na dĺžku, 2 000 mm na šírku a 1 696 mm na výšku, pričom zaujímavá je tiež svetlá výška podvozka až 200 mm. Podobne extrémny je tiež motor, ktorý sa nachádza pod kapotou. Ide ruský benzínový 12-valec so 4 turbodúchadlami a maximálnym výkonom presahujúcim hranicu 800 koní. V ponuke však budú aj skromnejšie verzie s motormi V8 ( 598 k) a R4 (245 k), ktoré boli vyvíjané spoločne s Porsche Engineering.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.