Aktuality

EXKLUZÍVNE: Pozrite si prvú fotografiu nového Volva S60!

S60 2018 instagram

Šikovní zamestnanci sa v automobilke Volvo postarali o rozruch. Na sociálnej sieti Instagram totiž zverejnili prvú fotografiu sedanu S60, ktorý ešte nebol oficiálne predstavený. Celé roky prísneho utajovania projektu tak vyšli navnivoč a my sa vďaka tomu môžeme pokochať krivkami úplne nového modelu.

S60 2018 instagram

Dizajnéri sa rozhodli nadviazať na väčšiu S90-ku. Obzvlášť podobné si obe autá budú zadnou časťou s obdobne tvarovanými svetlometmi. Decentný bočný prelis je milým odkazom na staršie generácie. Ten sa už tradične tiahne cez celý bok auta a opticky ho rozširuje. Celok je tiež viditeľne kompaktnejší a nepôsobí „tankistickým“ dojmom. Sme veľmi zvedaví na priestorovú ponuku. Otvor pre nastupovanie dozadu sa nám zdá byť úzky, tešíme sa však z relatívne rovnej strechy, ktorá sa začína výraznejšie zvažovať až pri C-stĺpiku.

S60 2018 instagram

Prístrojovú dosku bude s najväčšou pravdepodobnosťou zdieľať s praktickým modelom V60. Nebudú chýbať rovnaké asistenčné systémy či motorizácie. Môžeme počítať s novými plug-in hybridnými verziami. Slabší bude dostupný so zážihovým motorom T6 Twin Engine AWD, ktorý v modeli V60 dosahuje kombinovaný výkon 340 koní, silnejší so zážihovým motorom T8 Twin Engine AWD má disponovať výkonom 390 koní.

Ponuka klasických zážihových motorov zahŕňa pohonné jednotky T5 a T6. Ak uprednostňujete vznetové motory, budete mať na výber D3 alebo D4.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie