Volvo má prvýkrát v histórii trojvalcový motor! Vyrobilo ho pre svoje najmenšie SUV-čko

Volvo však nikdy nebolo tou typickou automobilkou, preto aj jej prvý trojvalec má zdvihový objem 1,5 litra.
Vydané Text: 

Nová pohonná jednotka je prvým 3-valcovým motorom počas celej 91-ročnej histórie značky Volvo.

Úplne nový 1,5-litrový trojvalcový benzínový motor s priamym vstrekovaním paliva automobilka vyvinula na báze rovnakej modulárnej konštrukcie ako svoje štvorvalcové motory Drive-E. Trojvalcový agregát sa kombinuje so 6-stupňovou prevodovkou,neskôr aj s 8-stupňovou prevodovkou.
Prvý trojvalec od značky Volvo pre SUV XC40 má zdvihový objem 1,5 litra.
Ponuka motorov pre model XC40 sa okrem toho rozširuje o aktuálne motory automobilky Volvo: vznetový D3 s výkonom 150 koní a zážihový T4 s výkonom 190 koní. Nový trojvalcový agregát bol špeciálne navrhnutý tak, aby sa dal použiť v plug-in hybridných modeloch s pohonnou sústavou Twin Engine. Hybridná alebo čisto elektrická pohonná sústava rozšíri ponuku pre model XC40 neskôr.Okrem toho si zákazníci budú môcť vybrať z nových výbav: okrem tej základnej aj z uvádzacích variantov Momentum a R-Design a novej luxusnej verzie Inscription.
Stupeň výbavy Inscription ponúkne rôzne dizajnové prvky exteriéru v podobe 18-, 19- alebo 20-palcových diskov kolies, upravených nájazdových krytov, chrómových líšt okolo bočných okien a chrómovej mriežky chladiča, ako aj špecifických lakov karosérie. V interiéri verzie Inscription zasa nájdeme novú (naozaj krásnu a atypickú) krištáľovú hlavicu radiacej páky a atraktívne drevené obloženie Driftwood, ktoré automobilka Volvo prvýkrát predstavila vo svojom SUV strednej triedy XC60. Súčasťou personalizačného balíčka pre XC40 sú aj štýlové doplnky ako 21-palcové zliatinové disky kolies s čiernou úpravou Black Diamond Cut či nová súprava dizajnových prvkov, ktorá zahŕňa nájazdové kryty z brúsenej nehrdzavejúcej ocele a dve integrované koncovky výfuku. **Text článku je tlačová správa výrobcu po redakčnej úprave.**
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.