Advertisement

Advertisement

Takto vyzerá modernizovaná Škoda Fabia! Zmeny sú takmer neviditeľné.

Novinka poteší vylepšenou technikou.
Vydané  Text: 


Advertisement
Ani šedá kôra mozgová by Poirotovi nepomohla narýchlo vyhľadať dizajnové zmeny na modernizovanej Fabii. Oficiálne zdroje však uvádzajú, že dizajnéri pozmenili tvar nárazníkov a svetlometov, ktoré získali novú LED technológiu. Hatchback si po novom môžete objednať aj s 18“ diskami kolies. Podobne je na tom aj interiér. Zmenili sa materiály, k dispozícii bude nový druh čalúnenia sedadiel a pribudlo zopár USB vstupov. Už v základe bude k dispozícii aj infotainment s 6,5“ dotykovým displejom a podporou USB kľúčov, SD kariet a Bluetooth. Pre funkciu zrkadlenia obrazovky telefónu musíte siahnuť hlbšie do vrecka a priplatiť si za systém Swing Plus či Amundsen.
Pribudlo tiež niekoľko nových Simply Clever riešení v podobe držiakov na tablet, odpadkového koša vo dverách či univerzálnej podložky v kufri. Nás však zaujali asistenčné systémy, ktoré Fabiu udržia v jazdnom pruhu alebo upozornia vodiča na auto, ktoré sa nachádza v mŕtvom uhle. Svižne jazdiacich vodičov sklame ponuka motorov, v ktorej nenájdeme ani najslabšiu verziu 1.5 TSI. Ponuka sa orientuje na benzínové trojvalcové motory. Základom bude litrové MPI s výkonom rýchlovarnej kanvice (44 kW) a na vrchole 1.0 TSI s 81 kW (110 k). Viac informácii zverejní automobilka Škoda na autosalóne v Ženeve.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.