Aktuality

Toto nie je vtip! Lamborghini Urus má kľučky z obyčajnej Fabie.

Koncern Volkswagen je známy znižovaním nákladov pri výrobe osobných áut. Na univerzálnom základe tak Nemci dokážu postaviť hneď niekoľko nových modelov a občas z toho ťažia aj lacnejšie značky, ktoré majú prístup k vyspelej technike.

Urus vs. Fabia

V koncerne sa však nachádzajú aj luxusné značky, ako napríklad Lamborghini, Porsche, Bentley či Bugatti a ich dizajnéri majú čo robiť, aby niektoré prvky z lacnejších modelov elegantne zakryli. Talianom sa to tentokrát nepodarilo a svojím najnovším počinom rozhnevali širokú fanúšikovskú základňu. Niektorí si na novinke Urus všimli, že kľučky dverí majú rovnaký dizajn ako tie na modeli Škoda Fabia. Rozdiel v cene medzi autami je pritom viac ako desaťnásobný.

Urus vs. Fabia

Táto politika, podľa fanúšikov, degraduje hodnotu a exkluzivitu automobilov značky Lamborghini a majitelia tak majú pocit, že na nich niekto šetril. Kľučka z lacného mestského auta je pritom len vrcholom ľadovca. Kritizovaná je aj technika, ktorá pochádza z oveľa lacnejších modelov Audi.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?