Aktuality

Toto nie je vtip! Lamborghini Urus má kľučky z obyčajnej Fabie.

Koncern Volkswagen je známy znižovaním nákladov pri výrobe osobných áut. Na univerzálnom základe tak Nemci dokážu postaviť hneď niekoľko nových modelov a občas z toho ťažia aj lacnejšie značky, ktoré majú prístup k vyspelej technike.

Urus vs. Fabia

V koncerne sa však nachádzajú aj luxusné značky, ako napríklad Lamborghini, Porsche, Bentley či Bugatti a ich dizajnéri majú čo robiť, aby niektoré prvky z lacnejších modelov elegantne zakryli. Talianom sa to tentokrát nepodarilo a svojím najnovším počinom rozhnevali širokú fanúšikovskú základňu. Niektorí si na novinke Urus všimli, že kľučky dverí majú rovnaký dizajn ako tie na modeli Škoda Fabia. Rozdiel v cene medzi autami je pritom viac ako desaťnásobný.

Urus vs. Fabia

Táto politika, podľa fanúšikov, degraduje hodnotu a exkluzivitu automobilov značky Lamborghini a majitelia tak majú pocit, že na nich niekto šetril. Kľučka z lacného mestského auta je pritom len vrcholom ľadovca. Kritizovaná je aj technika, ktorá pochádza z oveľa lacnejších modelov Audi.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie