Upsizing pokračuje! Renault predstavil nový naftový motor s väčším objemom.

História sa opakuje, veľké motory hlásia návrat!
Vydané Text: 

Renault nedávno predstavil nový benzínový motor **1.3 TCe** s priamym vstrekovaním a turbochargerom, ktorý bol vyvinutý v spolupráci s Alianciou a Daimlerom. Do ponuky sa zaradí už v priebehu roka 2018 a **nahradí menšiu 1,2ku.** Len pred niekoľkými hodinami sme zachytili správu o ďalšej novinke. Podľa webovej stránky RNews.cz, **plánuje francúzska automobilka Renault zaradiť do ponuky aj zväčšený naftový motor 1.7 dCi, ktorý má vychádzať z osvedčenej motorizácie 1.6 dCi.** Nový motor bude disponovať najmodernejšími technológiami na zníženie emisií a v ponuke nebude chýbať ani výber medzi šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Bližšie **technické informácie týkajúce sa výkonu a krútiaceho momentu zatiaľ nepoznáme.** Podľa neoficiálnych informácií by však mali tieto údaje kopírovať hodnoty benzínovej novinky 1.3 TCe (96 a 118 kW).
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.