Advertisement

Advertisement

RAV4 má našliapnuté stať sa najpredávanejším autom sveta, musí však poraziť Corollu

Záujem o vozidlá kategórie SUV rastie nielen u nás a v Európe, ale na celom svete. U nás medziročne vzrástol záujem o esúvečka až o 25 percent a celosvetovo o 12 percent.
Vydané  Text: 


Advertisement
Toyota RAV4 Hybrid (2017)
**Dnes si prím najpredávanejšieho auta na svete udržiava Toyota Corolla – a nielen dnes, ale už štrnásty rok! Rastúci záujem o crossovery a vozidlá kategórie SUV však môže predstavovať ohrozenie pre tradične populárne hatchbacky, lifbacky, kombi a sedany.** Ak by sa naplnili očakávania odborníkov, už v priebehu najbližších rokov by sa najpredávanejším autom sveta mohlo stať práve také, ktoré patrí do kategórie SUV. A z nich sa zatiaľ najlepšie darí jednému, ktoré by u nás len tak hocikto za lídra v predajnosti ani neoznačil.

Čítajte aj: Predaje áut na Slovensku v roku 2017 opäť rástli, darilo sa najmä SUV a vyššej strednej triedeCelosvetovo najpredávanejším SUV na svete je Toyota RAV4. Len za minulý rok sa jej predalo 807 401 kusov, čo je o 11% viac ako v roku 2016. Druhú priečku obsadila Honda CR-V, tretiu Volkswagen Tiguan, nasledujú ich Hyundai Tucson, Nissan Qashqai a na naše pomery exotický Great Wall Haval 6. TOP9 najpredávanejších SUV sveta uzatvárajú modely Nissan X-Trail (v USA Nissan Rogue), Kia Sportage a Mazda CX-5.
Toyota RAV4 Hybrid (2017)

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.