Civic s 1,6-litrovým naftovým motorom jazdí iba za 3,5 litra

AKTUALIZOVANÉ 23/1/2018: Honda JazzCivic prichádza do predaja aj s novým naftovým motorom i-DTEC, ktorý dosiahol pozoruhodné výsledky v spotrebe a emisiách.
Vydané Text: 

Úspech na poli znižovania spotreby (a teda aj emisií CO2) značka nadobudla po „komplexnej revízii“ motora i-DTEC so zdvihovým objemom 1,6-litra.

Podľa meracieho štandardu NEDC tento veľký motor jazdí iba za 3,5 litra nafty na 100 kilometrov jazdy, čo je mimoriadne priaznivý výsledok. Civic s týmto motorom do ovzdušia pritom vypúšťa iba 93 gramov oxidu uhličitého na kilometer, čím podlieza latku priemeru svojej kategórie. Vylepšený naftový motor Honda montuje do nového Civicu, jeho predaj je naplánovaný na marec, objednávať sa bude dať vo februári.

Nová Honda Jazz je v predaji

Inovácie v dizajne Hondy Jazz sú minimálne, na prvý pohľad rozdiely v porovnaní s minuloročným dopredajovým modelom ani nepotrehnete: „Medzi ďalšie revízie modelu supermini Jazz patrí modernizácia štýlu exteriéru vrátane použitia motívu krídla rodiny Honda na svetlometoch a prednej maske.
1,5-litrový benzínový motor i-VTEC sa pre Jazz dodáva v rámci novej triedy Dynamic, ktorá sa vyznačuje tenším predným predelom pod spodnou maskou a difuzérom s trojitým usmerňovačom k zadnému nárazníku. Oba tieto prvky sú ukončené športovou červenou zvýrazňujúcou linkou.“
Interiér si aj naďalej zachoval svoj charakter, batožinový priestor má kapacitu 354 litrov a po sklopení zadného radu sedadiel 897 litrov. Honda zdôrazňuje, že sa sedadlá dajú sklápať v pomere 60:40 a nazvala ich veľmi honosne Magic Seat, hoci takýto systém považujeme za samozrejmosť. V jednej veci však Honda Jazz jednoznačne exceluje: dá sa do nej natlačiť náklad s dĺžkou až 2,48 metra. Nie je to skoro neuveriteľné?
V základnej výbave Jazz ponúka aj bezpečnostný systém City-Brake Active, tempomat, vyhrievané sedadlá a automatické svetlomety. Za príplatok je v predaji systém Honda Connect, balíček pre bezkľúčové odomykanie a štartovanie, rozpoznávanie dopravných značiek, upozornenie na hroziacu kolíziu, systém pre sledovanie jazdných pruhov alebo parkovaciu kameru – teda výbavu, ktorú môžete nájsť napríklad aj v aktuálnom Yarise.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.