Celý svet o tom hovorí! Čo robil tento pes v naštartovanom Mini Cooperi? (VIDEO)

Vypátrali sme chlpáča z Nového Zélandu, ktorému sa podarilo urobiť si kolečko v aute!
Vydané , zverejnil

Chceli by ste mať psa, ktorý by ráno odviezol vaše deti do školy, alebo vyzdvihol svokru na letisku? Alebo sám pilotoval lietadlo? Práve o to sa aktuálne snaží skupina cvičiteľov z Británie. Dokázať nemožné. My vám však ponúkame talentovaného psíka, ktorý sa naučil šoférovať!

**Šikovné labky**

Psíky sú extrémne inteligentné zvieratá, až natoľko, že dokážu sami odšoférovať malé autíčko po pretekárskej dráhe. Neveríte? Pozrite si VIDEO záchranárskeho psa menom Porter, ako frajersky vedie vozidlo. Sám krúti prednými labkami volantom, sám si pridáva zadnými plyn a brzdí. A stačili mu na to iba dva mesiace, aby sa z neho stal vyškolený šofér!

**Psíkom riadený „miník“**

Trošičku prerobený, malý Mini Cooper sa zapísal do dejín ako autíčko, ktoré šoféroval prvý pes na svete. Porter sa učil šoférovať najskôr na drevenom trenažéri, akomsi vozítku ťahanom jeho cvičiteľmi. Po ôsmych týždňoch však už sedel v modifikovanom „miníku“, na sedadle vodiča.

Skúšobná jazda sa vysielala naživo. Po pripútaní bezpečnostnými pásmi nasledovali príkazy od jeho trénerov, ktorí kráčali pred vozidlom. Cvičiteľ zvierat Mark Vette, ktorý trénuje psov do filmov vraví, že priviesť psa k takémuto výkonu vyžaduje trpezlivosť, chápanie psychológie zvierat, a samozrejme, poznať najmodernejšie špeciálne vyvinuté tréningové metódy a psík sa môže naučiť riadiť aj lietadlo!

[Kliknite na VIDEO psíkovej jazdy TU.](http://www.youtube.com/watch?v=BWAK0J8Uhzk)

*Zdroj: cars.usnews.com*


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.